مقالاتبزرگترین کشورهای تولیدکننده قهوه 2021
کشور قهوه

بزرگترین کشورهای تولیدکننده قهوه 2021

5/5 - (2 امتیاز)

اطلاعاتی در مورد نوشیدنی قهوه

قبل از آنکه به سراغ شرح نام کشورها و توضیحاتی در مورد آنها برویم بد نیست که توضیحاتی در مورد این نوشیدنی پرطرفدار بدهیم.
خوب است بدانید که مصرف قهوه سالیانه به واحد تریلیون می رسد یعنی از مرز میلیاردها مصرف کننده هم عبور می کند.
دانه های نوشیدنی قهوه برای رشد نیاز به آب و هوایی گرم و شرجی دارد و می بایست که در یک ارتفاع مشخص شده از سطح دریا نیز باشد.
ارتفاع گیاه قهوه تا دریا هر چقدر بیشتر باشد قهوه طعم و رایحه ای پیچیده تر به خود خواهد گرفت.
قهوه دارای دانه های مختلفی است که عبارت هستند از قهوه لیبریکا، قهوه عربیکا و قهوه روبوستا. هر کدام از این دانه ها در مناطق مخصوص خود کشت می شوند به عنوان مثال لیبریکا در غرب آفریقا و کشور لیبریا، عربیکا در ارتفاعات جنوب غربی کشور اتیوپی و روبوستا در کشور ویتنام کشت می شوند.

غول های تولید کننده نوشیدنی قهوه در جهان در سال 2021

خب حالا که اطلاعاتی در مورد نوشیدنی قهوه پیدا کردیم به سراغ بزرگترین تولیدکننده های قهوه در جهان می رویم. در ادامه ما را همراهی کنید.

کشور برزیل

کشور برزیل در ردیف نخست بزرگترین تولیدکننده های قهوه در جهان قرار می گیرد. خوب است که بدانید بیشتر از 150 سال است که برزیل به عنوان بزرگترین کشور تولیدکننده قهوه به شمار می آید. یک سوم قهوه جهان توسط کشور برزیل تولید می شود یعنی این کشور با تولید 2592000 تن نیاز یک سوم جهان را به این نوشیدنی را برطرف می سازد.

69 درصد قهوه در این کشور عربیکا و 31 درصد هم روبوستا می باشد. مزارع پرورش این قهوه ها بیشتر از 27 هزار متر مکعب از زمین برزیل را در برگرفته اند و اکثر این مناطق در جنوب برزیل و برخی شهرهای خاص آن قرار دارند.

تولید نوشیدنی قهوه در برزیل به روش پرورش خشک می باشد اما در سایر کشورها به روش پرورش خیس است، این یعنی در برزیل قهوه را در معرض نور مستقیم خورشید برای خشک شدن قرار می دهند.

میتوانید قهوه ی برزیل سرادو را از لینک زیر خرید نمایید.
قهوه ی برزیل سرادو دارای بادی یا تن‌واری متوسط به بالا- اسیدیته و تلخی کم و شیرینی متوسط به همراه طعم یادهای آجیلی و شکلاتی می باشد.
قهوه ی برزیل سرادو مناسب برای اسپرسو و نوشیدنی های ترکیب با شیر می باشد.

خرید قهوه ی برزیل سرادو

کشور ویتنام

این کشور در سال 2015 توانست 1 میلیون و 650 هزار تن قهوه تولید نماید و توانسته که 17 درصد از قهوه را در جهان تولید کند.

خوب است بدانید که 95 درصد از قهوه های این کشور روبوستاست و فقط 5 درصد به عربیکا تعلق می گیرد. شمال کشور ویتنام مربوط به کشت دانه نوشیدنی قهوه روبوستا می باشد و جنوب این کشور هم مربوط به کشت عربیکا است. از مناطق مهم تولید قهوه در ویتنام می توان به مناطق کوهستانی مرکزی، ویتنام جنوبی و ویتنام شمالی اشاره کرد.

با اینکه در کشور ویتنام جنگ شروع شد اما این نوشیدنی همچنان بخش عظیمی از صنعت کشور ویتنام را به خود اختصاص داد. هم اکنون صادرات این قهوه به کشورهای مختلف جهان بسیار بالاست.

کشور کلمبیا

سومین جایگاه تولید نوشیدنی قهوه مربوط به کشور کلمبیاست. کشور کلمبیا فقط 8 درصد از تولید این نوشیدنی را بر عهده دارد. این هشت درصد تماما مربوط به دانه عربیکاست و در این کشور جز این دانه، دانه دیگری کشت نمی شود. شاید به خاطر همین هم است که این کشور به عنوان دومین تولید کننده عربیکا شناخته می شود.
قهوه عربیکا در قسمت غربی کشور کلمبیا کشت می شود و از جمله مناطق مهم تولید قهوه در آن می توان به آنتیوکیا، ناریو، هویلا، سیرا نوادا، کائوکا، کالداس، کوندینارکا، نورته د سانتاندر، ریسارالدا، سانتاندر، والل دل کائوکا، کوئیندیو و تولیما اشاره کرد.
نوشیدنی قهوه کلمبیا در سرتاسر جهان بسیار معروف است و  به عنوان یکی از خوش طعم ترین قهوه ها در جهان با رایحه ای بسیار مطبوع شناخته می شود. این کشور در گذشته جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود اما از آنجا که تولید قهوه در ویتنام رواج بسیار زیادی پیدا کرد، جایگاه این کشور به مقام سوم تنزل پیدا نمود.
اگر قصد خرید قهوه های کلمبیا را دارید لیست قهوه های کلمبیای موجود در سایت قهوه پیک:

خرید قهوه کلمبیا هویلا
خرید قهوه کلمبیا سوپرمو
قهوه کلمبیا سانتافه
خرید قهوه کلمبیا دیکف

کشور اندونزی

تولید قهوه در کشور اندونزی به 660000 تن می رسد و با این حجم از تولید 6 درصد از تولید قهوه جهان را بر عهده دارد.
در سال 2015 در کشور اندونزی بیشتر 660 هزار تن قهوه تولید شد. در این کشور 91 درصد قهوه ها روبوستا و 9 درصد قهوه عربیکا کاشت می شود و می توان گفت که قهوه ی روبوستای کشور اندوزنی جزو بهترین قهوه های روبوستا در جهان به شمار می آید.
جالب است بدانید که چیزی حدود یک میلیون هکتار زمین در کشور اندونزی مربوط به مزارع کشت نوشیدنی قهوه می باشد و به دلیل اینکه به خط استوا نزدیک است قهوه های بسیار خوبی در آنجا می توان کشت نمود.
قهوه به صورت گسترده در سرتاسر کشور اندونزی کشت می شود و مناطق مهم تولید قهوه در آن را می توان بالی، سوماترا، سولاوسی، جاوه، گینه نو و فلورس شناخت.

اگر قصد خرید قهوه های اندونزی که جزو بهترین تولیدکننده های قهوه در جهان را دارید، قهوه اندونزی بالی کینتامانی پیشنهاد ما به شماست.
خرید قهوه اندونزی بالی کینتامانی

کشور اتیوپی

خب به سراغ پنجمین کشوری می رویم که جزو بزرگترین کشورهای تولیدکننده نوشیدنی قهوه در جهان به شمار می رود. کشور اتیوپی توانسته با تولید 384000 تن 4 درصد از تولید قهوه در جهان را به خود اختصاص دهد.

تنها قهوه ای که در کشور اتیوپی کشت می شود قهوه عربیکا می باشد و این نوع قهوه بیشتر در  غرب و منطقه مرکزی شرق این کشور پرورش می یابد. از جمله مناطق مهم کشت قهوه در اتیوپی می توان به یرگاچف، جیما، گوجی، هرار، لیمو، سیدامو اشاره کرد.

اولین بار قهوه در کشور اتیوپی یافت شد و چیزی نزدیک به هزار و صد سال است که این نوشیدنی در این کشور وجود دارد اما با این حال می بینیم که در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

چیزی حدود 28 درصد از صادرات کشور اتیوپی مربوط به نوشیدنی قهوه است اما با این مقدار صادرات هم خوب است بدانید که پرورش قهوه در این کشور در اوایل با موفقیت چندانی رو به رو نمیشد اما هر چه زمان بیشتر گذشت و دانش و آگاهی مردم این سرزمین در مورد تولید قهوه بیشتر شد کیفیت قهوه های تولیدی هم به همین میزان بیشتر گشت.

ما در وب سایت پیک قهوه اقدام به فروش قهوه های اتیوپی که بهترین قهوه های جهان در آن یافت می شود می کنیم به عنوان مثال قهوه اتیوپی بورکا یا قهوه اتیوپی سیدامو را می توانید از طریق همین وب سایت تهیه کنید.
خرید قهوه اتیوپی بورکا
خرید قهوه اتیوپی سیدامو

کشور هندوراس

خب حالا نوبت به هندوراسی می رسد که در جایگاه ششم تولید نوشیدنی قهوه در جهان قرار می گیرد. 3.6 درصد از تولید قهوه در جهان در دست کشور هندوراس می باشد و این یعنی چیزی به اندازه ۳۴۸٬۰۰۰ تن قهوه تولید می کند.
قهوه های تولیدی در کشور هندوراس از جنس عربیکا هستند و بخش بیشتری که در آن مزارع قهوه وجود دارد بخش غربی کشور است. از جمله مناطق مهم تولید قهوه در هندوراس می توان به اوپالاکا، آل پاراسو، آگالتا، کومیاگوئه، مونسیلوس، کوپن و آل پاراسو اشاره کرد.
با وجود اینکه این کشور توانسته 3.6 درصد از قهوه جهان را تولید کند اما هنوز در سطح جهان به خوبی شناخته نشده است. با اینکه نوشیدنی قهوه هندوراس زیاد برای مردم جهان آشنا نیست اما خوب است بدانید که همین نوشیدنی در سال 2009 توانست در زمان بحران مالی از ورشکستگی دولت هندوراس پیشگیری نماید.

خرید قهوه هندوراس اوپالکا

کشور هند

دانه نوشیدنی قهوه در کشوره هند هم کاشت می شود و این کشور توانسته در رده هفتم کشورهای بزرگ تولید کننده نوشیدنی قهوه در جهان قرار بگیرد. هندوستان با تولید 3 درصد از قهوه جهان توانسته نام خود را به عنوان هفتمین تولیدکننده در جهان بر سر زبان ها بیندازد.

73 درصد از قهوه های تولیدی این کشور مربوط به روبوستاست و 27 درصد باقیمانده عربیکا می باشد. از جمله مناطق مهم در هند که در آنها قهوه پرورش داده می شود می توان به وایاناد، کورگ، چیکمالور، تراونکور، تامیل نادو، پولنی، شواروی، منجارآباد، کرالا، کارناتاکا، بابابانگیری و آندهرا پرادش اشاره کرد.

نوشیدنی قهوه این کشور به این دلیل طعم تندی دارد که در کنار ادویه هایی مانند هل و دارچین پرورش می یابند و همچنین شما می توانید یکی از بهترین قهوه های روبوستا را در این کشور بیابید.

اگر بخواهیم اطلاعات دیگری در مورد قهوه هندوستان به شما بدهیم می توانیم بگوییم که در سال 1840 اولین مزرعه قهوه در این کشور شروع به کار کرد و 80 درصد از قهوه تولیدی در کشور هندوستان صادرات می شود. خریدارانی که بیشتر قهوه هندوستان را می خرند روسیه و کشورهای اروپایی می باشند.

کشور اوگاندا

اوگاندا هشتمین کشور بزرگ در تولید نوشیدنی قهوه در دنیا است. شاید شما نام اوگاندا را زیاد به گوش نشنیده باشید اما همین کشور توانسته 2.4 درصد از قهوه جهان را تولید نماید. ارز آورترین صادرات این کشور هم مربوط به نوشیدنی قهوه است.

در کشور اوگاندا 82 درصد قهوه روبوستا و 18 درصد قهوه عربیکا کشت می شود. از جمله مناطق مهمی که قهوه در آنجا کشت می شود می توان به نیل غربی، بوگیسو، اوگاندا غربی و لولندز مرکزی اشاره کرد.

کشور اوگاندا در قاره آفریقا جزو بالاترین صادرکنندگان نوشیدنی قهوه می باشد. تا سال 2015 جایگاه هشتم مربوط به کشور مکزیک بود اما بعد از آن کشور اوگاندا این جایگاه را از آن خود کرد و مکزیک را به جایگاه نهم فرستاد.

می توان گفت که از دهه هشتاد میلادی به این طرف کشور اوگاندا توانست رشد خوبی در تولید قهوه داشته باشد. متاسفانه در سال 2000 بیماری پژمردگی قهوه در این کشور شکل گرفت و به همین دلیل تولید قهوه در آن کاهش یافت اما با این حال این نوشیدنی گرم بخش مهمی از اقتصاد کشور اوگاندا را به خود اختصاص می دهد.

از قهوه های کشور اوگاندا در وب سایت ما موجود است. قهوه اوگاندا بوگیسو قهوه ایست که ما برای شما در فروشگاه آنلاین خرید قهوه قهوه پیک موجود کرده ایم.
خرید قهوه اوگاندا بوگیسو

کشور مکزیک

خب همانطور که در قبل اشاره کردیم، جایگاه نهم بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان مربوط به کشور مکزیک است. این کشور تنها کشور آمریکای شمالیست که قهوه تولید می کند و توانسته در جایگاه نهم ابرقدرتان تولید نوشیدنی قهوه در جهان قرار بگیرد.
قهوه هایی که در کشور مکزیک تولید می شوند 96 درصد از عربیکا و 4 درصد از روبوستا می باشند. نیمه پایینی مکزیک مربوط به پرورش قهوه است و از جمله مناطق مهم در تولید قهوه در این کشور میتوان به چیاپاس، وراکروز و اواکساکا اشاره کرد.
در سال 2015 تولید قهوه در کشور مکزیک به 234 هزار تن رسید.

کشور گواتمالا

نوشیدنی قهوه در کشور گواتمالا هم تولید می شود و این کشور توانسته در جایگاه دهم قرار بگیرد. دانه های این نوشیدنی در مناطق پایینی این کشور کشت می شود. کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی قرار دارد و 97 درصد از قهوه آن را عربیکا و کمتر از 3 درصد را روبوستا شکل می دهد.
قهوه های کشور گواتمالا خصوصیات خاص خود را دارند. به عنوان مثال دانه های قهوه در این کشور درشت هستند و عطر و بویی شکلاتی دارند.
مشهورترین منطقه این کشور هئوهئوتنانگو است که در آن بهترین قهوه گواتمالا کشت می شود.

بهترین قهوه دنیا مال کدام کشور است؟

خب حالا با که با ده کشور برتر در زمینه تولید قهوه در جهان آشنا شدیم، به نظر شما بهترین کشور تولیدکننده قهوه کدام است؟ برای اینکه بتوانیم بهترین نوع قهوه را بشناسیم باید به فاکتورهای مهمی از جمله منشا قهوه، نوع آن، نژاد، مزرعه محل پرورش قهوه و روش فرآوری آن توجه کنیم. هر کدام از این فاکتورها مهم هستند و در تعیین کیفیت قهوه تاثیرگذار می باشند پس نمی توان فقط بر اساس یک مورد از آنها قهوه یک کشور را به عنوان بهترین قهوه به شمار آورد.

با توجه به نوع قهوه ها که عبارت هستند از عربیکا، لیبریکا و ربوستا، ممکن است یک کشور در زمینه قهوه ربوستا بسیار قوی ظاهر شود اما در زمینه قهوه عربیکا به این شکل نباشد یا برعکس، پس همین موارد نشان دهنده آن هستند که نمی توان کشوری را فقط بر اساس یک معیار به عنوان بهترین در نظر گرفت.

اما اگر بخواهیم بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته پاسخی منطقی به این سوال بدهیم، باید بگوییم که کشور پاناما توانسته در زمینه بهترین کشور تولید کننده قهوه جایگاه ویژه ای داشته باشد. همانطور که متوجه شدید کشور پاناما جزو ده کشور برتر تولید قهوه نبود اما از نظر فاکتورهایی که گفتیم توانسته جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد.

بعد از پاناما می توان به کشورهای اتیوپی، کنیا، هاوایی، کلمبیا، اندونزی و گواتمالا اشاره کرد.

جدول بزرگترین کشورهای تولید قهوه در سال 2021

حال که با بزرگترین کشورهای تولید قهوه و بهترین آنها آشنا شدیم، لیستی را در اختیار شما قرار می دهیم تا علاوه بر این چند کشور بتوانید با دیگر کشورهای بزرگ تولیدکننده قهوه در سال 2021 آشنا شوید.

رتبه کشور تن
1 برزیل ۲٬۵۹۲٬۰۰۰
2 ویتنام ۱٬۶۵۰٬۰۰۰
3 کلمبیا ۸۱۰٬۰۰۰
4 اندونزی ۶۶۰٬۰۰۰
5 اتیوپی ۳۸۴٬۰۰۰
6 هندوراس ۳۴۸٬۰۰۰
7 هند ۳۴۸٬۰۰۰
8 اوگاندا ۲۸۸٬۰۰۰
9 مکزیک ۲۳۴٬۰۰۰
10 گواتمالا ۲۰۴٬۰۰۰
11 پرو ۱۹۲٬۰۰۰
12 نیکاراگوئه ۱۳۲٬۰۰۰
13 چین ۱۱۶٬۸۲۰
14 ساحل عاج ۱۰۸٬۰۰۰
15 کاستاریکا ۸۹٬۵۲۰
16 کنیا ۴۹٬۹۸۰
17 پاپوآ کینه نو ۴۸٬۰۰۰
18 تانزانیا ۴۸٬۰۰۰
19 السالوادور ۴۵٬۷۲۰
20 اکوادور ۴۲٬۰۰۰
21 کامرون ۳۴٬۲۰۰
22 لائوس ۳۱٬۲۰۰
23 ماداگاسکار ۳۱٬۲۰۰
24 گابن ۳۰٬۰۰۰
25 تایلند ۳۰٬۰۰۰

لینک خرید قهوه تانزانیا   طعم‌یادها: کره – کارامل – شکر قهوه ای- گریپ فروت

بهترین قهوه در ایران

بزرگترین تولیدکننده های قهوه در جهان را شناختیم، بهترین ها را هم شناختیم، اما در ایران کدام یک جزو بهترین ها شناخته می شوند؟

از آنجا که ایران به عنوان یک واردکننده شناخته می شود و تولیدکننده نیست پس شما باید شناخت کافی از انواع قهوه داشته باشید که با مراجعه به مقالات همین سایت و همچنین فروشگاه خرید قهوه می توانید اطلاعات کافی به دست بیاورید.

وب سایت پیک کافی سعی کرده بهترین قهوه ها و خوشمزه ترین قهوه ها در ایران را با توجه به ذائقه های مختلف برای شما تهیه نماید که شما با مراجعه به بخش محصولات می توانید لیستی از بهترین قهوه های موجود در ایران را مشاهده کنید و سفارش دهید.

به انتهای مطلب رسیدیم. شما چه کشورهایی می شناسید که به تولید نوشیدنی قهوه مشهور هستند؟ در صورت تمایل می توانید از بخش نظرات نام این کشورها و توضیحات مربوط به آن ها را با ما به اشتراک بگذارید. خرید قهوه از قهوه پیک

دریافت لینک کوتاه مقاله: https://pikcoffeeroasters.com/?p=25532
دریافت مقاله به صورت Pdf: بزرگترین کشورهای تولید کننده قهوه در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *