مقالاتطرز تهیه قهوه عربی + آداب سرو قهوه عربی
قهوه عربی

طرز تهیه قهوه عربی + آداب سرو قهوه عربی

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به تشریفات قهوه خوری عرب ها و نحوه ی درست کردن قهوه عربی می پردازیم.

طرز تهیه قهوه عربی:

قهوه یکی از نوشیدنی های معروف بین عرب ها است. این نوشیدنی با آنکه توسط بعضی از حکمای اسلامی رد شده بود و معتقد بودند کمی مست کنننده است اما در میان اعراب طرفداران زیادی پیدا کرد.
قهوه عربی نام نوعی از قهوه نیست. بلکه روش درست کردن قهوه است.
قهوه سبز در داخل ظرف فلزی مقعر به نام المحماس تفت داده می شود.، این ظرف به طور مخفف محما یا مگما نیز نامیده می شود. (رست قهوه).
سپس در ظرفی به نام «المجر» یا هاون قهوه تفت داده شده را می‌کوبند. (آسیاب قهوه)
دانه ها به اندازه ای حرارت می بینند که زرد یا قهوه ای شوند.

گفته می شود که کلمه دَله Dallah مشتق از دلل به معنی نازپرورده و یا «به دقت و با توجه بسیار ساخته شده» است و بخاطر اینکه سازندگان آن توجه زیادی به زیبایی و ظرافت آن داشته اند این نام را بر آن نهاده اند. دله امروزه به یکی از نمادهای هویتی مردم عرب تبدیل شده است و نماد آن در بسیاری از جاها دیده می شود.

المان شهری دله قهوه

 

سپس در ظرفی به نام گم‌گم(گم‌گم = قمقم بضمّ قاف مذکّر قُمقمه است که در فارسی هم رایج است) آب را جوش می آوردند و برای خوشبو شدن قهوه‌شان به آن هل اضافه می‌کنند (گاهی هم میخک و زنجبیل و دارچین).
قهوه بدلیل طبع سردی که دارد دارای مصلح است که این مصلح می تواند زعفران، خرما، هل، دارچین و … باشد. قهوه عربی با داشتن این مواد دارای طبعی گرم می باشد.
سپس قهوه را در ظرفی به نام دله می ریزند. دله ظرفی طلایی رنگ از جنس مس، برنج، فولاد، نقره و هم چنین دله هایی با جنس طلای 24 عیار می باشد. دله جزء قدیمی ترین قهوه جوش ها نیز محسوب می شود.

دله (قهوه جوش عربی) باعث می شود قهوه راکد بماند و ته نشین شود و هم چنین مدت زمان بیشتری گرم بماند.

لوگو قهوه پیک

به ظرف بزرگ دله می گویند و به ظرف کوچک فنجان.
دله را در دست چپ و فنجان را با دست راست تحویل می دهند و میزبان هم با دست راست می گیرد.(دریافت با دست چپ بی احترامی به آداب و رسوم  محسوب می شود.)
همچنین پذیرایی از سمت راست مجلس انجام می شود مگر اینکه شخص بزرگی در گوشه ای دیگر از مجلس نشسته باشد که به احترام آن پذیرایی از آنجا شروع می شود.

داخل فنجان کمتر از نصف قهوه ریخته می شود تا با تکان دادن قهوه، آن را بتوان سریع سرد کرد.

اگر بعد از خوردن فنجان اول، فنجان را تکان دهید یعنی تمایلی به خوردن مجدد قهوه ندارید اما اگر تکان ندهید مجدد برای شما قهوه ریخته می شود.

به بیانی دیگر. اگر بصورت عادی فنجان را پس بدهد، نشانه خواستن فنجانی دیگر است و دوباره قهوه برایش ریخته خواهد شد. اگر فنجان را اندکی به چپ و راست تکان داده و سپس به دست ساقی یا همان قهوه چی بدهد یعنی میل به نوشیدن فنجان دیگری ندارد.

علت این ایما و اشاره ها دو دلیل است:
1- قهوه چی را قبلا فرد کرو لال انتخاب می کردند تا در مراسم بزرگان عرب سخن چینی انجام نشود و فرد جاسوس نباشد.
2- با صحبت موجب برهم خوردن مراسم و هرج و مرج نشوند.

در هنگام سرو قهوه برای خانم ها، قهوه چی برای احترام پای راست خود را می شکند و خم می شود.

اما در مورد آقایان به صورت ایستاده است.

به فنجان اول الهیف گویند، به معنی پیش مرگ.
برای این است که باعث جلب اعتماد مهمانان شوند و خیال شان از سلامت قهوه ای که می‌نوشند راحت باشد. به تعریفی دیگر اولین فنجان قهوه که صاحب منزل یا مهماندار می نوشد اگر پدر مهماندار حاضر باشد به ایشان تقدیم می شود و اگر نباشد صاحب منزل یا یکی از بستگان نزدیک تقدیم می شود جهت اطمینان از خوب بودن قهوه و خوب جوشانده شدن و اطمینان از بو، مزه و غلظت آن و سپس تقدیم به میهمانان می شود

به فنجان دوم الضیف گویند: این فنجانی است که مهمان می نوشد.

خرید قهوه

خرید قهوه از فروشگاه قهوه پیک

به فنجان سوم الکیف گویند: یعنی میهمان از قهوه بسیار خوشش آمده و درخواست قهوه دوم را دارد.

به فنجان چهارم السیف گویند: به معنای شمشیر یعنی تا زمانی که میهمان پیش ماست شمشیر ما از او محافظت کرده و به نوعی پیمان برادری است.
السیف معمولا توسط خود میزبان یا ریش سفید جمع ریخته می شود و ویژه مواقعی است که عهد و پیمان یا صحبت خاصی در جریان باشد.

ودر نهایت به تمام این وسایلی که برای سرو قهوه مورد استفاده قرار می گیرد المعامیل می گویند.

قهوه عربی تلخ نوشیده می شود و بعد از صرف قهوه یک سینی چای شیرین تعارف می شود. با این مضموم که بعد از تلخی شیرینی است.
از جمله عیب های آداب سرو قهوه عربی، گرفتن تنها دو یا سه فنجان در دست توزیع کننده و دادن قهوه به تمامی حاضرین با همین چند فنجان و دهان به دهان شدن آنهاست. که این مشکل در زمان کرونا تقریبا رفع گردید و دیگر از این فنجان ها استفاده نمی شود و جای آنها را فنجان های یک بار مصرف گرفته است.

 

ویدئو آموزش طرز تهیه قهوه عربی با دله

 

طرز تهیه قهوه عربی

ابتدا یک فنجان آب را داخل دله عربی بریزید تا جوش بیاید، دقت کنید که شعله برای جوش آمدن قهوه ملایم باشد. وقتی آب جوش آمد دله را به مدت 30 ثانیه از روی شعله گاز برداید تا دمای آب پایین بیاید و کمی سرد شود. سپس 1 تا 2 قاشق چایخوری پودر قهوه را در آب بریزید و بهم بزنید دوباره دله را روی شعله ملایم گاز بگذارید و منتظر باشید تا قهوه 10 دقیقه روی شعله ملایم بماند.

هر زمانی که کف قهوه روی دله بالا آمد یعنی قهوه دم کشیده است و باید آن را از روی شعله بردارید سپس دله را به مدت چند دقیقه در یک جایی ساکن بگذارید و بعد از زمان سپری شده می توانید میخک، زعفران و هل آسیاب شده را به قهوه اضافه کنید.

بعد از اینکه این مواد را به قهوه اضافه کردید دله را روی شعله قرا ر دهید تا کف قهوه دوباره تشکیل شود و بعد دله را از روی گاز بردارید و به مدت 5 دقیقه آن را کنار بگذارید تا کف قهوه ته نشین شود در آخر قهوه را در یک فنجان بریزید و با خرما، انجیر و دیگر شیرینی های دیگر نوش جان کنید.

لوگو قهوه پیک

نکات مهم تهیه قهوه عربی

قهوه عربی بدون افزودنی سرو می شود.
قهوه عربی به دلیل زمان طولانی دم کشیدن، بسیار سنگین می باشد.
برای تهیه قهوه عربی به هیچ عنوان از شیر و شکر استفاده نمی شود.
در هنگام آسیاب کردن قهوه عربی نباید کاملا دانه ها را پودر کرد باید کمی درشت تر از پودر کاکائو باشد.

قهوه عربی، قهوه ای اصیل، جذاب و تلخ می باشد که طرفدارن خاص خود را نیز دارد ولی باید در مصرف آن احتیاط کرد زیرا کافئین موجود در آن ممکن است باعث تنگ شدن رگ های خونی شود هم چنین اگر از آن دسته افرادی هستید که فشارخون بالا دارید و یا از بی خوابی رنج می برید بهتر است قهوه عربی را مصرف نکنید.

برای کسانی که مشکل فشار خون و نارحتی قلبی و فشار دارند پیشنهاد می شود از قهوه دیکف (قهوه بدون کافئین) برای تهیه قهوه عربی استفاده شود.

قهوه بدن کافئین را می توانید از لینک زیر تهیه فرمایید:

قهوه پرو دیکف (قهوه بدون کافئین)

 

خرید قهوه با کافئین بالا
خرید قهوه برای موکاپات
قهوه اتیوپی گوجی
قهوه بدون کافئین
خرید قهوه روبوستا
فروش قهوه
خرید قهوه آنلاین
خرید قهوه عربیکا
فروشگاه قهوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *