مقالاتبهترین مارک های قهوه در ایران و جهان سال 1401
بهترین برندهای قهوه

بهترین مارک های قهوه در ایران و جهان سال 1401

بهترین مارک قهوه چیست؟
بهترین مارک قهوه در ایران
بهترین مارک قهوه ترک ایرانی
بهترین برند قهوه ترک

در این مطلب توضیحات مختلفی در رابطه با بهترین قهوه های جهان به شما خواهیم داد که از این به بعد با این توضیحات در انتخاب قهوه عملکرد بهتری خواهید داشت. ا
ینکه بتوانید قهوه ای پرطرفدار و فوق العاده را نسبت به یک قهوه معمولی و بی کیفیت که طرفدار خاصی هم در جهان ندارد انتخاب کنید نکته حائز اهمیتی است که ما در این مطلب شما را یاری خواهیم کرد تا این توانایی را به دست آورید، پس با قهوه پیک همراه باشید.

قهوه پیک فروشگاه آنلاین خرید قهوه

معرفی بهترین قهوه های دنیا برای سال 2021

از آنجا که کشورهای زیادی در تولید قهوه نقش دارند، نمی توان کیفیت همه قهوه ها را با هم یکسان دانست. همچنین ذائقه های افراد با هم مختلف است و ممکن است کسی یا یک نوع قهوه ارتباط خاصی برقرار کند که شخصی دیگر به هیچ وجه نمی تواند حتی ذره ای آن را بنوشد.
برای همین نیاز است که بدانیم بهترین قهوه های دنیا را چه برندهایی تولید می کنند و چه ویژگی هایی دارند.

جدای از توضیحاتی که دادیم شرکت های قهوه، قهوه های خود را به دو صورت لیوانی و آماده شده و یا پودری و دانه ای به فروش می رسانند. قاعدتا تعداد این شرکت ها هم بسیار است و مصرف کننده ممکن است در انتخاب بهترین برند قهوه کمی دچار مشکل شود به همین جهت در ادامه به معرفی بهترین برندهای قهوه دنیا خواهیم پرداخت و سپس توضیحاتی مرتبط با آنها به شما خواهیم داد.

شناخت انواع قهوه در دنیا

بهتر است قبل از اینکه شما را با بهترین برندهای قهوه آشنا سازیم انواع قهوه را معرفی کنیم تا در ادامه اگر از اصطلاحات خاص آنها استفاده کردیم متوجه شان بشوید.

در دنیا گونه های مختلفی از قهوه وجود دارد اما بهترین آنها را می توان عربیکا و روبوستا دانست.
قهوه عربیکا از عطر و بویی بی نظیر بهره مند است و دارای طعمی فوق العاده هم می باشد. ارزشمندی قهوه عربیکا به این موضوع باز می گردد که حتما باید در شرایط به خصوصی پرورش یابد تا حداکثر کیفیت و توانایی را بتوان از آن انتظار داشت.
قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا دارای کیفیت کمتری است اما ویژگی ای که دارد این است که از کافئین بیشتری بهره مند می باشد.
قهوه روبوستا نسبت به عربیکا ارزان تر است چرا که کشت آن هم راحت تر می باشد.

حالا با توجه به شناختی که از دانه های قهوه پیدا کردید به سراغ معرفی برندها می رویم.

قهوه استارباکس

قهوه برند استارباکس

استارباکس به عنوان یکی از قهوه های پرطرفدار در جهان شناخته می شود که بیشتر از 50 هزار فروشگاه هم در سرتاسر جهان دارد که متاسفانه دسترسی به قهوه های استارباکس به دلیل تحریم هایی که کشورمان ایران شده کمی سخت می باشد.

استفاده از برند استارباکس برای بسیاری از مردم جهان تبدیل به یک عادت شده و آن ها هر روز صبح هم که شده می بایست یک فنجان قهوه از قهوه های این شرکت را مصرف کنند. شاید دلیل محبوبیت این برند به خاطر تبلیغات منحصر به فردیست که طی سال های متمادی داشته اما هر چه که بوده اکنون آن را تبدیل به یکی از بهترین قهوه های جهان کرده است.

شرکتی به مانند استارباکس که روزانه شاید میلیون ها فنجان قهوه به فروش برساند یقینا به عنوان یک برند محبوب در صنعت قهوه شناخته می شود.

قهوه تانزانیا پی بری

محل کشت این قهوه در ارتفاعات مرو و کلیمانجارو می باشد. این قهوه نوعی قهوه عربیکاست و با توجه به توضیحاتی که در مورد قهوه عربیکا دادیم قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

این قهوه از لحاظ مزه غنی و عمیق می باشد و با رست مدیومی که دارد توانسته آرومای پیچیده و متنوع اما دلنشینی به وجود بیاورد. مزه این قهوه از نظر کسانی که آن را بهترین قهوه دنیا می دانند جادویی به حساب می آید پس اگر می خواهید یک قهوه فوق العاده با کیفیت در سطح جهانی را بنوشید به سراغ تانزانیا پی بری بروید.

لینک خرید قهوه تانزانیا   طعم‌یادها: کره – کارامل – شکر قهوه ای- گریپ فروت

قهوه کاستا costa

قهوه کاستا Costa

کاستا نیز یکی دیگر از برندهای تولیدکننده قهوه در جهان است. کاستا توانسته جایگاه سوم برندی که بیشترین فروشگاه های زنجیره ای در دنیا را دارد شناخته شود و نام خود را به عنوان برندی محبوب در بین مردم جا بیندازد.

بیشتر از 5 هزار فروشگاه در جهان هستند که به ارائه قهوه کاستا به مشتریان می پردازند و در 31 کشور شما می توانید نام قهوه کاستا را به چشم ببینید.

برند کاستا با حفظ کیفیت فوق العاده ای که در قهوه هایش داشته توانسته در ردیف بهترین قهوه های دنیا قرار بگیرد.

قهوه دانکین دونات

قهوه دانکین دونات   Dunkin Donuts

شرکت دانکین دونات از سال 1950 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تا به اکنون توانست کیفیت خود را به قدری افزایش دهد که در لیست بهترین قهوه های جهان قرار بگیرد.

قهوه دانکین دونات با دونات هایش است که معروف شده و شعاری در این رابطه وجود دارد که محتوای آن این است که دانکین دونات معده های مردم را توسط دونات و همچنین دهان های آنها را با طعم قهوه پر کرده است. به هر حال این هم یکی دیگر از قهوه های پر طرفدار جهان است که به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آن استفاده نمایید.

قهوه مک کافه McCafe

قهوه مک کافه  McCafe

این برند قهوه از سال 1993 شروع به فعالیت کرده و متعلق به همان مک دونالد معروف می باشد. شما مک کافه را می توانید در برخی از کشورهای دنیا به مانند استرالیا و نیوزلند مشاهده کنید که نسبت به سایر رقبایش پیشی گرفته.

شاید دلیل اینکه مک کافه اینقدر گسترش یافته وجود همان مک دونالد است چرا که هر جا که مک دونالد وجود دارد مک کافه هم حضور پررنگ خود را نشان خواهد داد.

شما هم حتما تا به حال نام مک دونالد را به گوش شنیده اید چرا که آوازه اش در سرتاسر جهان شنیده می شود و حتی می توان دربعضی کشورها آن را از قهوه استارباکس پیشقدم تر دانست.

Peet's Coffee

قهوه پتز کافیPeet’s Coffee

برند Peet’s Coffee در سال 1966 شروع به کار کرد. شرکت Peet’s Coffee توانسته حدود 5 هزار نفر را مشغول به کار کند و همچنین توانسته نام خود را در بین بهترین برندهای قهوه بیاورد.

گفته می شود که Peet’s Coffee قهوه ای قوی تر از استارباکس را ارائه می دهد بنابر همین مسئله ممکن است برای همه چندان جالب نبوده و مناسب نباشد. به شما پیشنهاد میکنیم که حتما از برند Peet’s Coffee استفاده کنید و آن را در لیست قهوه های مصرفی خود قرار دهید چرا که از سرو آن پشیمان نخواهید شد.

نسکافه قهوه فوری

نسکافه (Nescafé) | قهوه فوری

نسکافه مارک قهوه فوری است که به طور قطع دلیل اصلی محبوبیت بالای آن را می توان، هزینه تبلیغاتی بسیار زیاد آن معرفی کرد که به واسطه پشتوانه مالی شرکت سازنده آن، یعنی نستله اتفاق افتاده است.

نستله یکی از کمپانی های بزرگ جهان به حساب می آید که مارک های شناخته شده ای را تولید می کند که مگی و نسکافه مهم ترین آنها می باشد که در سرتاسر جهان شناخته شده می باشد.

شکی نیست که نسکافه گردش مالی بسیار گسترده ای دارد و شاید بتوان گفت از برندهایی که  نسبت به کیفیت خود، بیشتر از حد مورد توجه قرار می گیرد همین نسکافه می باشد.

Bru Coffee

قهوه برو Bru Coffee

برند Bru Coffee در سال 1968 در هند شروع به کار کرد. این برند قهوه با طعم اصیل و فوق العاده ای که دارد شایستگی اش را داشته که در بین برترین قهوه ها در دنیا قرار بگیرد.

Bru Coffee تجربه ای به یاد ماندگی از سرو قهوه در یاد و خاطرتان به وجود خواهد آورد و شما را با طعم بی نظیرش مسحور خود خواهد نمود. اگر می خواهید از بین برترین قهوه های جهان قهوه ای را به عنوان یک قهوه با طعم اصیل و فوق العاده انتخاب کنید برند Bru Coffee گزینه مناسبی است.

Gloria Jean's Coffees

قهوه گلوریا جینزGloria Jean’s Coffees

شرکت قهوه گلوریا جینز توانسته در کشور استرالیا 450 نمایندگی و فروشگاه تاسیس کند اما نکته جالب اینجاست که بدانید منشا آن استرالیا نیست بلکه شیکاگو آمریکا می باشد.

درست است که برند گلوریا اکنون متعلق به یک شرکت استرالیاییست اما نباید فراموش کرد که در سرتاسر جهان بیشتر از هزار نمایندگی دارد. برند گلوریا جینز با وجود نمایندگی های بسیار خود متاسفانه از همان ابتدا با مشکلی روبرو بوده و آن هم مشکلات حقوقی اش بوده وگرنه رشدی بیشتر از این می داشت.

با این حال نام این قهوه در لیست بهترین قهوه های دنیا قرار گرفته و شما می توانید در صورت تمایل از قهوه های این برند استفاده کنید.

Tim Horton’s

برند قهوه تيم هورتونTim Horton’s

برند قهوه هورتون در کاناداست و از محبوبیت بسیار بالایی هم برخوردار است. این محصول توانسته در بازار کشور کانادا حضوری فوق العاده داشته باشد و این مسئله کیفیت بسیار خوب آن را نشان می دهد.

پیش بینی می شود که در سال های آینده نیز قهوه هورتون از رشد بسیار زیادی برخوردار شود تا جایی که بتواند حتی با برندی به مانند استارباکس هم رقابت نماید. قطعا برندی که این همه رشد کرده و هنوز هم جای رشد دارد یک بار امتحان کردنش بد نیست پس به شما پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال بهترین قهوه های جهان هستید از قهوه تیم هورتون هم استفاده نمایید.

فولگرزFolgers

فولگرزFolgers

یکی از بزرگترین برندهای قهوه ای که در ایالات متحده به فروش رسیده از برند فولگرز می باشد. این برند توانسته که انقلاب قهوه را در ایالات متحده آغاز نماید.

برند فولگرز در سال 1850 شروع به کار کرد و همواره توانسته در بین 5 برند برتر قهوه در ایالات متحده قرار داشته باشد. به طور کل می توان گفت که برند فولگرز چندین دهه توانست به عنوان برندی عالی و برتر در ایالات متحده سلطنت نماید.

شما اگر دوست دارید از یک برند فوق العاده قهوه ای بنوشید که تا مدت ها طعم و مزه اش در یادتان بماند حتما از قهوه های برند فولگرز استفاده نمایید.

قهوه نسپرسو (Nespresso)

قهوه نسپرسو (Nespresso)

یک قهوه با کیفیت عالی که طعم و مزه اش هیچگاه برایتان تکراری نخواهد شد. برند نسپرسو همچنین دستگاه های قهوه خود را به مشتریانش می فروشد که این ویژگی منحصر به فردی برای این شرکت است.

نسپرسو یکی دیگر از مارک های معروف برند نستله است که در لوزان سوئیس واقع شده. استفاده از قهوه این برند قطعا یک خاطره بی نظیر از سرو قهوه ای فوق االعاده برایتان خواهد ساخت پس برای یک بار هم که شده از قهوه های برند نسپرسو بنوشید.

Montecuccoli

قهوه لانتیکو مدل Montecuccoli

این قهوه مخصوص کافه هاست و از درصد روبوستای بیشتری برخوردار است. اگر میخواهید به سراغ قهوه ای بروید که نت های کاکائو به وضوح در طعم و عطرش یافت شود حتما این قهوه را استفاده نمایید.

ویژگی مثبت این قهوه در بوی بی نظیرش است پس اگر باز هم می خواهید قهوه ای با عطری بی نظیر مصرف کنید حتما یک بار هم که شده به سراغ قهوه لانتیکو مدل Montecuccoli بروید چرا که پشیمان باز نخواهید گشت.
این قهوه که منشا آن کشور ایتالیاست توانسته محبوبیت خاصی را از آن خود کند و به همین جهت در ردیف بهترین قهوه های جهان قرار می گیرد.

A&e Coffee

قهوه A&E

این قهوه از کشور کاستاریکاست و با عطر بی نظیری که دارد توانسته نام خود را در بین بهترین قهوه های جهان قرار بدهد. A&E قهوه ای ویژه برای آنهاست که به دنبال بهترین ها هستند و همیشه سعی میکنند با کیفیت ترین ها را انتخاب کنند.

اگر دوست داشتید که یک قهوه کاستاریکایی را تجربه کنید و در آرامش و حس لذت غرق شوید می توانید قهوه A&E را استفاده کنید. یقینا بعد از استفاده این قهوه حس خوب درونی تان ارضا خواهد شد و برای لحظاتی هم که شده در آرامش غرق می شوید. لذت استفاده از این قهوه را از دست ندهید و حتما آن را امتحان کنید.

Kona Coffee

قهوه کونا یا Kona Coffee

محل پرورش قهوه کونا هاوایی می باشد و فقط در سواحل این منطقه می توان این نوع قهوه را پرورش داد. میزان عطر این قهوه متوسط تا زیاد است پس به عنوان یک قهوه با عطر و بویی بسیار شناخته می شود.

قهوه کونا یا Koa Coffee دارای طعم های فانتزیست و شمایی که این قهوه را می نوشید در واقع می توانید احساس کنید که یکی از خاص ترین و فوق العاده ترین قهوه های جهان را می نوشید. شاید برای همین طعم فوق العاده خاص و عطر بی نظیر قهوه کوناست که مردم آن را در ردیف بهترین قهوه های دنیا به شمار آورده اند.

Jamaique Bluemountain

قهوه بلومانتین جامائیکا jamaique bluemountain

همانطور که از نام این قهوه پیداست منشا آن جامائیکاست. این قهوه مختص مشکل پسندان است پس اگر در انتخاب قهوه کمی سخت پسند هستید به سراغ قهوه بلومانتین جامائیکا بروید چرا که درصد بسیار زیادی وجود دارد که رضایت شما را به ارمغان بیاورد.

از آنجا که این قهوه با محدودیت های دولت محلی خود روبروست پس پیدا کردن آن هم کمی مشکل است و نمی توان به راحتی آن را در هر جایی پیدا کرد. با وجود کمیاب بودن این قهوه چیزی از خاص بودنش کم نمی شود چرا که عطر و طعم بی نظیرش توانسته افراد زیادی را جذب خود کند.

قهوه بلومانتین جامائیکا با عطر قوی و فوق العاده ای که دارد می تواند قبل از اینکه قهوه را بنوشید دهانتان را آب بیندازد و کاری کند که واقعا یکی از مصرف کنندگان دائمی اش بشوید.

قهوه Kenya AA

قهوه Kenya AA

منشا این محصول کنیاست. یکی از دلایلی که شاید باعث شده که قهوه Kenya AA بتواند در ردیف بهترین قهوه های جهان قرار بگیرد این است که در هر مرحله از برداشت بررسی دقیق می شود و سپس برای فروش به بازار ارائه می شود.

همانطور که گفتیم قهوه Kenya AA آماده سازی دقیقی دارد پس اگر بر روی قهوه انتخابی خود حساسیت زیادی دارید و می خواهید همان قهوه ای را انتخاب کنید که بر روی آن بررسی های زیادی انجام شده می توانید به سراغ این قهوه خاص و منحصر به فرد بیایید.

بهترین قهوه برای کدام کشور است؟

خب تا به اینجا برندهای مختلفی را به شما معرفی کردیم. قطعا برندهای بسیار دیگری وجود دارند که از نظر مردم جهان به عنوان بهترین ها شناخته می شوند اما ما به آوردن نام همین چند برند و توضیحاتی در مورد آنها بسنده میکنیم.

حالا که بهترین برندهای قهوه های دنیا را شناختیم بهتر است به سراغ این موضوع برویم که بهترین قهوه برای کدام کشور است؟

ما به این سوال در یک مقاله اختصاصی به طور کامل با عنوان بزرگترین کشورهای تولیدکننده قهوه پاسخ داده ایم که برای اطلاعات کامل تر می توانید به آن مقاله مراجعه کنید.

ولی اگر بخواهیم به طور مختصر به این سوال پاسخ بدهیم باید بگوییم که مشخصه دقیقی وجود ندارد چرا که ذائقه ها مختلف هستند و در هر منطقه ای ممکن است قهوه ای متفاوت کشت شود که از نظر عطر و طعم کاملا با دیگری فرق دارد و نمی توان کیفیت آن را بدتر یا بهتر دانست.

اما به طور کلی مثلا در قاره آفریقا کشوری به مانند کنیا توانسته به عنوان یکی از قدرتمندترین تولیدکننده ها ظاهر شود یا در قاره آسیا شما می توانید بهترین قهوه ها را در کشورهایی به مانند فیلیپین، اندونزی و تایلند بیابید.
اگر به سراغ کارائیب برویم، بهترین قهوه ها را در آنجا جمهوری دومینیکن و هائیتی تولید می کنند و اگر هم به سراغ آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی برویم کشورهایی به مانند برزیل، کلمبیا، هندوراس، مکزیک و گواتمالا هستند که لقب بهترین ها را به خود اختصاص داده اند.

شما باید ببینید که قهوه کدام کشور را بیشتر از همه میپسندید تا بتوانید بهترین قهوه از نظر طعم و مزه از نظر خودتان را بیابید. ما در وب سایت پیک قهوه توانسته ایم قهوه های مختلفی از کشورهای مختلف جهان به مانند برزیل سرادو، قهوه اندونزی بالی کینتامانی، قهوه هندوراس اوپالکا، قهوه کلمبیا هویلا و قهوه های بسیار دیگری از کشورهای دیگر را تهیه کنیم که شما برای دسترسی به آنها می توانید به بخش فروشگاه مراجعه کنید.

خرید قهوه 

بهترین قهوه در ایران

بهترین قهوه های جهان را هم شناختیم حالا بهترین قهوه در ایران کدام است؟ ما قهوه ایرانی نداریم اما قهوه های مختلفی به کشور ایران وارد می شوند که شما می توانید از بین آنها به سراغ بهترین ها بروید.

برای پیدا کردن بهترین قهوه شما نیاز به یک راهنمای دقیق دارید توصیه ی ما خواندن مقاله ی راهنمای خرید قهوه و تشخیص بهترین نوع قهوه می باشد.
همچنین ما نیاز شما به جستجو برای بهترین قهوه ها را برطرف کرده ایم و در فروشگاه وب سایت بهترین قهوه هایی که می توانید در ایران بیابید را قرار داده ایم که هر کدام را که خواستید می توانید سفارش دهید.

معرفی برندهای عالی قهوه در ایران

در ایران برندهای مختلفی وجود دارند اما از جمله بهترین آنها می توان به چند محصول زیر اشاره کرد.

قهوه کلمبا هویلا

منشا این قهوه کلمبیاست و در منطقه هویلا و تیمانا کشت می شود. روش فراوری این محصول به صورت شسته شده می باشد و رایحه ای کاراملی نیز دارد. این قهوه همچنین دارای طعم یادهای آلبالو_وانیل با شیرینی زیاد می باشد.

قهوه کلمبیا سوپرمو

منشا این قهوه هم کلمبیاست و روش فراوری اش هم به شکل شسته شده می باشد. اگر به دنبال قهوه ای هستید که دارای ترشی و شیرینی متوسط است و طعم یادهای مرکباتی هم دارد می توانید به سراغ قهوه کلمبیا سوپرمو بروید.

قهوه اتیوپی کوچره

منشا این قهوه همانطور که از نامش پیداست اتیوپی بوده و منطقه کشت آن هم کوچره می باشد. روش فراوری این نوع قهوه به صورت شسته شده است و رایحه اش هم شکلات_بلوبری است. قهوه اتیوپی کوچره دارای طعم یادهایی به نام شکلات، هلو و آلبالو است.

قهوه اوگاندا بوگیسو

نام کشور منشا و محل کشت این محصول هم در نام آن پیداست، روش فرآوری اش به شکل شسته شده و قهوه ای با اسیدیته و شیرینی کم است. از جمله خصوصیات این قهوه می توان به تلخی متوسط_ بادی زیاد و ماندگاری طولانی مناسب برای اسپرسو و نوشیدنی های ترکیب با شیر اشاره کرد.

قهوه بروندی بوبانزا

روش فرآوری قهوه بروندی بوبانزا به شکل شسته شده است و قهوه ای با شیرینی و ترشی زیاد و تلخی کم و ماندگاری متوسط است. محل کشت این قهوه بوبانزا و منشا آن هم بروندی می باشد.

خبر خوب این است که تمام قهوه هایی که از آنها نام بردیم در وب سایت پیک کافه وجود دارند و شما برای خرید کافیست به بخش فروشگاه بروید و با لیست بزرگی از این قهوه ها و همچنین بهترین قهوه ها در ایران مواجه شوید.

نکات مهم در انتخاب بهترین قهوه

حال که به بخش پایانی مطلب رسیدیم، نکاتی را به شما می گوییم که حتی اگر دسترسی به هیچ مطلبی برای شناختن بهترین برند قهوه ها نداشتید به واسطه آن ها بتوانید بهترین قهوه را بیابید.

از جمله نکات مهم برای انتخاب بهترین قهوه ها طعم و حس ترکیبی مزه قهوه، قیمت و مقدار قهوه می باشد. به عنوان مثال وقتی شما می خواهید قهوه ای را خریداری کنید باید بدانید که چه نوع رستی (لایت، مدیوم یا دارک) را دوست دارید، با توجه به مصرفی که دارید چه نوع قهوه ای به صرفه تر است و همچنین مقدار قهوه ای که به شما ارائه می شود چقدر است که بتواند به طور کامل نیز شما را تا مدتی به قهوه برطرف نماید.

خب صحبت را به پایان می رسانیم. قطعا قهوه های بسیاری وجود دارند که ما در این مطلب آنها را ذکر نکرده ایم. اگر شما برندی را می شناسید که ما آن را معرفی نکرده ایم چه خوب که آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید. همچنین می توانید نظر، پیشنهاد یا انتقادتان را با ما در میان بگذارید تا در جهت بهبود کیفیت مقالات سایت از آن بهره ببریم.

لینک کوتاه مقاله: https://pikcoffeeroasters.com/?p=26859

دریافت مقاله به صورت pdf: بهترین مارک های قهوه در ایران و جهان سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.