مقالاتبهترین میکس قهوه + بلند کافی یا قهوه ترکیبی چیست + خرید
قهوه ترکیبی

بهترین میکس قهوه + بلند کافی یا قهوه ترکیبی چیست + خرید

امتیاز دهید.

اگر از نوشیدن قهوه لذت می برید، احتمالاً با دو اصطلاح مواجه خواهید شد: «قهوه ترکیبی» و «قهوه های تک منشا یا سینگل اورجین».

قهوه ترکیبی، قهوه ای است که دانه های آن، از بیش از یک مکان سرچشمه می گیرند. “مکان” در اینجا فقط به معنای کشورهای مختلف نیست. این می تواند به معنای تقسیم مکان در سطح بسیار کوچک تر باشد، مانند ارتفاعات مختلف در یک مزرعه تولید کننده، یا می تواند به معنای مناطق مختلف یک کشور یا مناطق کوچک متفاوت در یک منطقه تولید کننده باشد.
با توجه به این تنوع، همانطور که می توانید حدس بزنید، مخلوط قهوه با ترکیب های مختلفی وجود دارد.

مردم در گذشته از مخلوط قهوه برای پوشاندن دانه‌های کهنه یا بی‌کیفیت استفاده می‌کردند و در مقایسه با قهوه‌های تک منشا، شهرت ضعیفی به آن‌ها می‌داد. اما این دیگر درست نیست. برشته‌کننده‌ها در حال حاضر برخی از بهترین قهوه‌هایی را که برای ترکیب مناسب می باشد را تهیه می‌کنند و آن ها را با دقت ترکیب می‌کنند و چیزی را تولید می‌کنند که با منشأ واحد قابل مقایسه نیست. مخلوط های قهوه بهتر یا بدتر از قهوه های تک منشا نیستند. آن ها دو نوع قهوه متفاوت برای لذت بردن هستند.

دو دلیل اساسی برای مخلوط کردن دانه‌های قهوه وجود دارد:
1- ایجاد قهوه با طعمی بهتر و کامل‌تر از عطر و طعم تولید شده توسط یک قهوه تک منشا یا حداقل متفاوت
2- کاهش هزینه ها در حین تولید یک نوشیدنی خوش طعم

مخلوط کردن به برشته‌کنندگان اجازه می‌دهد تا قهوه با طعمی ثابت در طول سال تولید کنند، حتی اگر مناطق در حال رشد در فصل‌های مختلف و خارج از فصل رشد کنند.

 

خرید قهوه از فروشگاه قهوه پیک

خرید قهوه

 

قهوه قبل از مخلوط کردن بهتر است یا پس از مخلوط کردن؟

دو روش ایجاد قهوه ترکیبی:

1- ابتدا دانه های سبز قهوه مخلوط شده و سپس رست انجام می شود.

یکی از مزایای مخلوط کردن دانه‌های قهوه سبز قبل از برشته کردن این است که دانه‌ها طعم یکدیگر را هنگام گرم شدن جذب می‌کنند و باعث ایجاد یک ترکیب منسجم‌تر می‌شوند. همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه دستگاه برشته می شود تا فقط یک دسته برشته شود. با این حال، اگر دانه‌های قهوه دارای اندازه‌ها یا تراکم‌های مختلف باشند، ممکن است به طور یکنواخت برشته نشوند.

2- هر دانه جداگانه رست شده و پس از رست  ترکیب می شوند.

با مخلوط کردن پس از برشته کردن، هر قهوه را به طور بهینه برشته می کنید تا شخصیت آن را به نمایش بگذارید.  این یک انتخاب خوب برای قهوه تخصصی است که در قهوه پیک نیز به این صورت قهوه های ترکیبی آماده می شود.

مخلوط اسپرسو

این یک تصور رایج غلط است که در ترکیب اسپرسو از یک دانه قهوه خاص استفاده می شود، چیزی به نام دانه اسپرسو وجود ندارد.
یک ترکیب اسپرسو فقط یک ترکیب قهوه است که معمولاً به صورت یک قهوه برشته متوسط ​​یا تیره با بادی (تن واری) سنگین، خامه‌ای  و طعم‌های سنتی اسپرسو مانند شکلات و آجیل است.

خرید تجهیزات قهوه

خرید تجهیزات قهوه – اورجینال

بهترین میکس قهوه اسپرسو چیست؟

مخلوطی از دو یا چند دانه قهوه با منشا متفاوت است که با هم مخلوط می شوند ایده پشت ترکیبات این است که بهترین کیفیت ها را از منابع مختلف برای ایجاد قهوه ای صاف و با طعم متعادل استفاده کنید.

اسپرسو مزه بسیار خاصی دارد و تقریبا قهوه غلیظی است. خیلی از حرفه ای ها پیش از نوشیدن قهوه اسپرسو کمی آب می خورند تا مزه اسپرسو را با تمام دل و جان حس نمایند. به جز قهوه ترک و فرانسه پایه بسیاری از قهوه های دیگر اسپرسو است.
بسیاری از مخلوط‌های قهوه برای کارکردن با شیر یا بدون شیر طراحی شده‌اند.

بهترین ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا:

بهترین ترکییب بستگی به سلیقه شما دارد.
اگر قهوه با کافئین بالا و تلخی می خواهید میکس 70 درصد روبوستا به شما پیشنهاد می شود.
اگر تلخی، کافئین و طعمی متعادل می خواهید قهوه 50-50 که در آن نیمی روبوستا و نیمی عربیکاست، پیشنهاد می شود.
اگر بدنبال عطر و طعمی عالی با ترشی بیشتر و کافئین کمتر هستید قهوه 70 درصد عربیکا به شما پیشنهاد می شود.

        نوع ترکیب(blend)                                                                                                  قیمت                                                                                               لینک خرید


میکس قهوه 50 درصد روبوستا، 50 درصد عربیکا                               بسته 250 گرمی  95000 تومان – بسته یک کیلویی 380000 تومان                       خرید قهوه ترکیبی 50% عربیکا 50% روبوستا


میکس قهوه  70 درصد عربیکا، 30 درصد روبوستا                              بسته 250 گرمی  105000 تومان – بسته یک کیلویی 420000 تومان                     خرید قهوه ترکیبی 70% عربیکا 30% روبوستا


میکس قهوه  70 درصد روبوستا، 30 درصد عربیکا                              بسته 250 گرمی  80000 تومان – بسته یک کیلویی 320000 تومان                       خرید قهوه ترکیبی 70% روبوستا 30% عربیکا


تفاوت عربیکا روبوستا

خرید قهوه عربیکا

آیا می توانم یک ترکیب قهوه درست کنم؟

بله، می توانید با خرید دو قهوه مختلف و مخلوط کردن آنها قبل از آسیاب، یک ترکیب قهوه درست کنید. تجربه کردن طعم ها لذت بخش است، اما به یاد داشته باشید که برشته کننده هایی که این کار را انجام می دهند، تجربه و تخصص زیادی دارند. بنابراین اگر برخی از ترکیبات شما طعم دلچسبی نداشت تعجب نکنید.

 

انواع دریپر قهوه

لینک خرید انواع دریپر قهوه

بهترین میکس قهوه اسپرسو چیست

میکس قهوه و انرژی زا

قهوه میکس بمب انرژی
اگر به دنبال قهوه میکس شده با انرژی بالا هستید پیشنهاد ما به شما قهوه سوپرکافئین زیر می باشد:
میکس قهوه کافئین بالا

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *