مقالاتقهوه بدون کافئین
قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین

5/5 - (1 امتیاز)

قهوه بدون کافئین:

در روزهای اولیه قهوه، یک فنجان قهوه به معنای یک نوشیدنی قوی و تلخ بود.
اما امروزه، به لطف پیشرفت علم و فناوری، قهوه بدون کافئین نه تنها ممکن است، بلکه بسیار محبوب است.

در این مقاله به بررسی تاریخچه قهوه بدون کافئین و افزایش محبوبیت فعلی آن می پردازیم.

ما به نحوه عملکرد کافئین زدایی، انواع مختلف قهوه های بدون کافئین موجود و فواید سلامتی مرتبط با آنها خواهیم پرداخت.
علاوه بر ارائه راهنمایی برای یافتن بهترین طعم قهوه بدون کافئین، ما همچنین برخی از پیامدهای اخلاقی پشت دانه های معمولی و بدون کافئین را مورد بحث قرار خواهیم داد. پس اگر کنجکاو هستید که در مورد این قهوه خاص بیشتر بدانید، ادامه مطلب را بخوانید!

 

قهوه بدون کافیین

 

وقتی صحبت از قهوه بدون کافئین می شود، باورهای غلط زیادی وجود دارد. مردم فکر می کنند که چون قهوه بدون کافئین است، باید ضعیف تر و طعم کمتری داشته باشد. اما اینطور نیست! قهوه های بدون کافئین می توانند به اندازه قهوه های کافئین دار خود قوی و خوش طعم باشند.

فرآیند کافئین زدایی در واقع بسیار جالب است. دانه های قهوه ابتدا در آب خیس می شوند تا کافئین استخراج شود. سپس در معرض مواد شیمیایی یا دی اکسید کربن تحت فشار قرار می گیرند که کافئین را حذف می کند.
بعد از آن قهوه ها خشک می شود و مانند قهوه های معمولی رست داده می شوند.

بنابراین، اگر به دنبال یک فنجان قهوه خوشمزه و بدون کافئین هستید، قهوه بدون کافئین را امتحان کنید! شاید تعجب کنید که چقدر خوب است.

خرید قهوه بدون کافئین – خرید قهوه دی کف

قهوه پرو دیکف (قهوه بدون کافئین)

قهو بدون کافئین

این قهوه در حدود 0.1 درصد کافئین دارد و در برخی روش ها ممکن است دارای کافئین تا 0.7 درصد نیز باشد.
قهوه بدون کافئین بسیاری از فواید سلامتی مشابه قهوه معمولی را دارد، اما بدون عوارض جانبی مرتبط با کافئین. قهوه بدون کافئین می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که طعم قهوه را دوست دارند یا فواید سلامتی آن را می خواهند اما دوست دارند از کافئین خودداری کنند.
بسیاری از افراد بی خوابی، بی قراری، تپش قلب، فشار خون بالا و اضطراب ناشی از کافئین موجود در قهوه را تجربه می کنند. اگر اضطراب دارید و قهوه معمولی می نوشید، شاید اگر متوجه شدید که اضطراب شما با قهوه بدتر می شود، به قهوه بدون کافئین تغییر دهید .
هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدن قهوه بدون کافئین برای سلامتی افراد مضر است و حتی ممکن است برخی از مزایای سلامتی قهوه معمولی را به اشتراک بگذارد
مقدار ناچیز کافئین موجود در نوشیدنی‌های بدون کافئین آنقدر بی‌اهمیت است که واقعاً نباید روی خواب شما تأثیر بگذارد (معمولاً کمتر از 5 میلی گرم در هر فنجان در مقایسه با 100 میلی گرم در قهوه معمولی)
خیر این قهوه بدلیل نداشتن کافئین تاثیری در افزایش فاشر خون ندارد.

فرآیند قهوه بدون کافئین

وقتی صحبت از قهوه بدون کافئین به میان می آید، روش های مختلفی وجود دارد که قهوه می تواند فرآیند کافئین زدایی را طی کند. رایج ترین روش فرآیند سوئیس واتر نام دارد.
اینجاست که دانه های قهوه سبز در آب داغ خیس می شوند تا کافئین خود را آزاد کنند. سپس آب از فیلتر زغالی عبور داده می شود تا کافئین از آن خارج شود.
سپس آب بدون کافئین به دانه ها برگردانده می شود تا همه طعم ها و روغن های قهوه دوباره جذب شوند.

این روش بهترین روش کافئین زدایی موجود است که قهوه بدون کافئین موجود در فروشگاه ما، به همین روش کافئین زدایی شده است.

 

5 مرحله ایجاد قهوه بدون کافئین سوییس واتر Decaf | خرید قهوه بدون کافئین

فرآیند سوئیس واتر قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین فرآیند سوئیس واتر، قهوه ای است که با استفاده از فرآیند سوئیس واتر، کافئین آن حذف شده است. در این فرآیند از آب برای استخراج کافئین از دانه‌های قهوه استفاده می‌شود که نتیجه آن یک فنجان قهوه با کمتر از ۰.۱ درصد کافئین است.

این فرایند در دهه 1930 در سوئیس توسعه یافت. این یک روش 100٪ بدون مواد شیمیایی برای حذف کافئین از دانه های قهوه است.
این فرآیند با خیساندن دانه ها در آب برای استخراج کافئین آغاز می شود. سپس آب از فیلتری عبور می کند که کافئین را حذف می کند. سپس دانه های قهوه بدون کافئین به دست آمده خشک و برشته می شوند.

فرآیند سوئیس واتر قهوه ای تولید می کند که طعم و عطری مشابه قهوه کافئین دار معمولی دارد.

 

روش  دیگر برای کافئین زدایی قهوه، روش حلال مستقیم نام دارد.

اینجاست که دانه های قهوه سبز در یک حلال (معمولاً متیلن کلرید یا اتیل استات) خیس می شوند تا کافئین خود را آزاد کنند. سپس دانه های قهوه را با آب داغ شستشو می دهند تا حلال باقیمانده از بین برود.

 

آخرین روش رایج برای کافئین زدایی قهوه، روش حلال غیرمستقیم نام دارد.

این روش مشابه روش حلال مستقیم است، اما به جای خیساندن دانه های قهوه سبز در یک حلال، ابتدا آن ها را در آب داغ خیس می کنند. این باعث آزاد شدن کافئین آن ها در آب می شود. سپس آب خارج شده و با یک حلال (معمولاً متیلن کلرید یا اتیل استات) جایگزین می شود.

سپس دانه های قهوه را با آب داغ شستشو می دهند تا حلال باقیمانده از بین برود.

 

بعد از طی یکی از سه روش بالا، دانه های قهوه مرحله رست را طی می کنند تا در نهایت بعد از آسیاب برای تهیه ی نوشیدنی قهوه مورد استفاده قرار گیرند.

 

کافئین

کافئین یک محرک سیستم عصبی مرکزی است.

این پرمصرف ترین داروی روان گردان در جهان است. برخلاف بسیاری از مواد روان گردان دیگر، تقریباً در همه حوزه های قضایی قانونی و غیرقانونی است. کافئین در قهوه، چای، شکلات، برخی نوشابه ها و برخی آجیل ها یافت می شود. قهوه تا حد زیادی بزرگترین منبع غذایی کافئین است.

کافئین به عنوان یک آنتاگونیست گیرنده آدنوزین عمل می کند، به این معنی که به گیرنده های آدنوزین متصل می شود اما آن ها را تحریک نمی کند. این امر مانع از آن می شود که آدنوزین اثر مهاری طبیعی خود را بر سلول های عصبی داشته باشد و در نتیجه باعث افزایش هوشیاری و کاهش خواب آلودگی می شود. کافئین همچنین سطح دوپامین را در مغز افزایش می دهد که به اثرات تحریک کننده آن کمک می کند.

کافئین به طور کلی در مقادیر متوسط بی خطر است، اما در دوزهای بالا می تواند خطرناک باشد. همچنین اعتیاد آور است و اگر به طور منظم مصرف شود و سپس به طور ناگهانی قطع شود، می تواند علائم ترک را ایجاد کند.

 

قهوه بدون کافئین و بارداری

 

قهوه بدون کافئین، قهوه ای است که بدون کافئین، معمولاً با استفاده از یک فرآیند شیمیایی استفاده می شود. قهوه بدون کافئین قهوه ای است که بیشتر کافئین آن حذف شده است. بسته به روشی که برای کافئین زدایی آن استفاده می شود، 96 تا 98 درصد بدون کافئین است.

بارداری زمانی است که بسیاری از خانم ها مصرف کافئین را کاهش می دهند. کافئین را می توان در قهوه، چای، نوشابه، شکلات و نوشابه های انرژی زا یافت. همچنین در برخی از داروهای بدون نسخه نیز یافت می شود. کافئین بیش از حد می تواند منجر به مشکلاتی مانند بی خوابی، اضطراب و افزایش ضربان قلب شود.

قهوه بدون کافئین گزینه خوبی برای زنان باردار است که می خواهند از طعم قهوه بدون تاثیر کافئین لذت ببرند.

مصرف قهوه در بارداری | از طبع قهوه تا تعیین جنسیت

 

فواید قهوه بدون کافئین

 

قهوه بدون کافئین فواید زیادی دارد، از جمله:

1. نسبت به قهوه معمولی کافئین کمتری دارد، که می تواند برای کسانی که به اثرات کافئین حساس هستند یا می خواهند مصرف خود را کاهش دهند مفید باشد.

2. بر خلاف قهوه معمولی هیچ تاثیری بر فشار خون و ضربان قلب ندارد.

3. حاوی آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد.

4. بسته به نحوه ی تهیه آن، هنوز هم می تواند به اندازه قهوه معمولی طعم خوبی داشته باشد.

5. می تواند به شما کمک کند هیدراته بمانید زیرا عمدتاً از آب تشکیل شده است.

در دوزهای متوسط (100-200 میلی گرم)، کافئین می تواند خلق و خو، هوشیاری، زمان واکنش و حافظه کوتاه مدت را بهبود بخشد. همچنین می تواند فشار خون و ضربان قلب را افزایش دهد. دوزهای بالاتر می تواند باعث اضطراب، بی قراری و بی خوابی شود. کافئین زیاداعتیاد آور است و ترک آن می تواند منجر به سردرد و تحریک پذیری شود.

کافئین به طور کلی برای بزرگسالان سالم در حد اعتدال بی خطر است. به زنان باردار توصیه می شود مصرف کافئین خود را به 200 میلی گرم در روز محدود کنند و البته که بهتر است قطع شده و از قهوه دیکف یا همان قهوه بدون کافئین استفاده شود.

برخی از افراد نسبت به سایرین به کافئین حساس‌تر هستند و ممکن است در دوزهای پایین‌تر عوارض جانبی را تجربه کنند.

 

خرید قهوه اسپرسو

خرید قهوه روبوستا

خرید قهوه عربیکا

خرید تجهیزات قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *