مقالاتنوشابه انرژی زا یا قهوه؟ بهترین انرژی زاهای داخل ایران
نوشابه انرژی زا قهوه

نوشابه انرژی زا یا قهوه؟ بهترین انرژی زاهای داخل ایران

5/5 - (5 امتیاز)

 بهترین انرژی زا

ممکن است برای حضور در کلاس، مطالعه برای آزمون ها، حضور در محل کار و یا برای انجام فعالیت ورزشی نیاز به انرژی ( انرژی زا ) و ماده ای برای بیدار ماندن داشته باشید.
اصولا دو گزینه پیش روی شماست:

قهوه یا نوشابه انرژی زا

اگر زیاد در چنین شرایطی قرار می گیرید و برایتان مهم است که انتخاب صحیحی داشته باشید پس با قهوه پیک، فروشگاه آنلاین خرید قهوه برای مقایسه ی این دو نوشیدنی انرژی زا یعنی قهوه و نوشابه های انرژی زا  همراه باشید.

قهوه سرد قهوه کلدبرو

لوگو قهوه پیک

قهوه در مقابل نوشیدنی های انرژی زا

هنگامی که به یک پیک آپ نیاز دارید، به دنبال یک فنجان قهوه بزرگ یا یک قوطی نوشیدنی انرژی زا هستید؟ برای کمک به شما در گرفتن این تصمیم مهم، نگاهی دقیق به مواد تشکیل دهنده و محتوای کافئین هر نوشیدنی می اندازیم. شما می توانید یک بار برای همیشه به سوال قهوه در مقابل نوشیدنی های انرژی زا پاسخ دهید!

آیا یک فنجان قهوه کافئین بیشتری دارد یا یک نوشیدنی انرژی زا؟

اگرچه بسیاری از مردم تصور می‌کنند که نوشیدنی‌های انرژی‌زا کافئین بیشتری دارند، اما به طور متوسط ​​تقریباً همان مقدار کافئین قهوه را دارند.
نکته اصلی این است که بسته به حجم نوشیدنی انرژی‌زایی که می‌خرید – برخی می‌توانند تا ۲.۵ برابر بیشتر از یک فنجان قهوه کافئین داشته باشند!

اگر ویدیوی زیر را ببنید در این ویدیو با مقایسه ای که بین نوشابه های انرژی زای موجود در ایران شده است، به خوبی صحت این صحبت مشخص است.
اصولا تمام نوشابه ها دارای کافئین یکسانی بوده و بطور میانگین در 250 میلی گرم از آن در حدود 80 میلی گرم کافئین موجود بوده، این مقدار در نوشابه هایی با حجم بالاتر مسلما بدلیل افزایش حجم بیشتر خواهد بود.

کافئین در قهوه در مقابل نوشیدنی های انرژی زا

تراول ماگ کافی اصلs

خرید تراول ماگ کافی – اورجینال

کافئین چیست و در هر نوشیدنی چقدر است؟

بیایید با درک اینکه کافئین چیست شروع کنیم.

کافئین محرکی است که باعث می شود مغز ما هوشیارتر شود. این همان چیزی است که پس از نوشیدن یک فنجان قهوه یا نوشیدنی انرژی‌زای مورد علاقه‌تان باعث افزایش انرژی می‌شود.

در حالی که کافئین برای دادن انرژی و تمرکز مورد نیاز برای مطالعه به شما بسیار مفید است، کافئین بیش از حد می تواند الگوهای خواب شما را مختل کند و باعث سردرگمی شود. توصیه می شود که یک فرد بالغ سالم بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز مصرف نکند.

برای خرید قهوه با کافئین بالاقهوه انرژی زا  بر روی لینک زیر بزنید.

قهوه ترکیبی 70% روبوستا – کافئین بالا

خرید قهوه دی کف ( قهوه بدون کافئین)

چه مقدار کافئین در یک فنجان قهوه وجود دارد؟

این بسیار به اندازه قهوه  و البته نوع قهوه و رست آن بستگی دارد.

یک فنجان بزرگ قهوه استارباکس حاوی تقریباً 225 میلی گرم کافئین است. با این حال، فنجان بزرگ بسیار بزرگتر از یک فنجان قهوه معمولی است. در حقیقت، احتمالاً باید حدود چهار فنجان قهوه با اندازه معمولی بنوشید تا به 400 میلی گرم کافئین در روز برسید.

مقاله مرتبط: انرژی زاترین قهوه + ترفندهایی برای تاثیربیشتر قهوه بر بدن

قهوه استارباکس

چه مقدار کافئین در یک نوشیدنی انرژی زا وجود دارد؟

در حالی که این به برند نوشیدنی انرژی‌زا بستگی دارد، هر دو نوشیدنی انرژی‌زای Red Bull رد بول و Monster  مانستر حدود 80 میلی‌گرم کافئین در هر قوطی با اندازه معمولی دارند. این بدان معنی است که قهوه معمولاً حاوی کافئین بیشتری است. هنوز عوامل دیگری وجود دارد که باید قبل از تعیین اینکه کدام نوشیدنی برای شما بهتر است در نظر بگیرید.

خرید تجهیزات قهوه

خرید تجهیزات قهوه – اورجینال

لوگو قهوه پیک

 

مقادیر کافئین در نوشابه های انرژی زا:

توضیحات تکمیلی:

مواد تشکیل دهنده این قوطی انرژی زا و اثرات آنها روی بدن از قرار زیرند:

– افدرین: محرکی که روی اعصاب مرکزی بدن تاثیر می‌گذارند که معمولا در داروهای کاهش وزن استفاده می‌شوند اما تاثیرات مخربی روی کارکرد قلب می‌گذارند.

– تائورین: تائورين يك آمينو اسيد غير ضروري مي باشد. در ساخت بافت عضلاني نقش دارد و به منظور هضم چربي ها، كنترل كلسترول خون و جذب ويتامين هاي محلول در چربي به آن نياز داريم. تائورين يك آنتي اكسيدان بوده و همچنين خاصيت سم زدايي از بدن را دارد.

تائورين در بدن باعث كاهش فشار خون مي گردد. مصرف تائورين موجود در نوشابه هاي انرژي زا باعث تحريك سيستم عصبي، افزايش انرژي، رفع خستگي، نشاط آوري، افزايش استقامت و رفع استرس مي شود.

این ماده در ترکیب با اینوزیتول و کافئین برای افزایش هوشیاری در فعالیت های مغزی موثر است.

– جینسنگ: برای کاهش استرس و ازدیاد انرژی

– ویتامین گروه ب: گروهی از ویتامین‌ها که می‌توانند شکر موجود در نوشابه را به انرژی تبدیل کرده و سبب ساخته شدن ماهیچه شوند.

– دانه گوارانا: که از برزیل تهیه شده و محرکی قوی است.

– کراتین: اسید اورگانیکی که برای تولید انرژی ماهیچه‌ها مفید است.

– دانه جینکو: دانه‌ای درختی که برای بهبود حافظه مفید است.

با نگاه به اجزای تشکیل دهنده این نوشابه به نظر می‌رسد که تمامی اجزای تشکیل دهنده آن را مواد طبیعی تشکیل داده‌اند.

کسانی که نوشیدن آن را حتی یک بار تجربه کرده‌اند از طعم آن به چیزی شبیه مزه دارو یاد می کنند و با وجود آن که سازندگان آن مدعی هستند که این نوشیدنی‌ها کاملا بی خطر هستند اما پزشکان عقیده دیگری دارند. آنها معتقدند آنچه که انرژی را در بدن افراد به وجود می‌آورد تنها به خاطر موجود مقدار بسیار زیاد شکر و کافئین است که بسیار برای بدن ضرر دارد.

لوگو قهوه پیک

 

انواع انرژی زا:

ردبول redbull

1.نوشیدنی انرژی زا ردبول

یک قوطی 250  میلی لیتری ردبول  Red Bull دارای 110 کیلو کالری، 80 میلی گرم کافئین ، 26 گرم قند (معادل سه قاشق غذاخوری شکر) و مواد دیگری همچون برخی از اسیدهای آمینه و ویتامین های B می باشد.

چه چیز دیگری در قوطی ردبول وجود دارد؟

شما ویتامین های B3، B5، B6 و B12 را خواهید یافت که تصور می شود همه آنها به متابولیسم و ​​تمرکز ذهنی کمک می کنند.

محتویات ردبول:

نیاسین
ویتامین B6 و B12
اسید پانتوتنیک
آب گازدار
ساکارز
گلوکز
اسید سیتریک
تائورین
سدیم بیکربنات
کربنات منیزیم
کافئین
پیریدوکسین HCL
طعم های طبیعی و مصنوعی

انرژی زا مانستر

2.نوشیدنی انرژی زا هیولا Monster

یک قوطی 500 میلی لیتری مانستر Monster دارای 180 میلی گرم کافئین و 54 گرم شکر است. علاوه بر این، ویتامین های B2، B3، B6 و B12 را خواهید یافت.

محتویات مانستر:

آب گازدار
تائورین
ال- کارنیتین
کافئین
گیاه جنسینگ
گیاه گوارانا
شکر
شیرین کننده،
خانواده ویتامین بی
بدون (گلوتن، آلرژی، نگهدارنده، سولفات)

لوگو قهوه پیک

ظرف نگهداری قهوه orginal

خرید ظرف نگهداری قهوه (اورجینال) – نگهداری قهوه بصورت کاملا تازه

عوارض نوشابه انرژی زا

در هر نوشیدنی انرژی زا چقدر شکر وجود دارد؟

در حالی که ممکن است تصمیم بگیرید یک یا دو قاشق چایخوری شکر را در فنجان خود بریزید، خود قهوه بدون قند است.

نکته مهم این است که می توانید شیرینی قهوه خود را با توجه به ذائقه خود و همچنین میزان مصرف قند خود تنظیم کنید.

اگر شما فردی هستید که از قهوه سیاه غلیظ لذت می‌برد، ممکن است تصمیم بگیرید که اصلا شکر مصرف نکنید.

این واقعیت که می توانید میزان قند قهوه خود را انتخاب کنید، فواید سلامتی مهمی دارد، زیرا بنیاد قلب و سکته مغزی توصیه می کند بیش از 12 قاشق چای خوری شکر در روز مصرف نکنید.

 • نوشیدنی های انرژی زا:

یک قوطی ردبول حاوی 26 گرم شکر است، در حالی که یک قوطی بزرگ هیولا حاوی 54 گرم شکر است. این مقدار بیش تر از  14 قاشق چایخوری شکر است، که بیش از مقدار سالم روزانه است. در حالی که شکر فواید خود را دارد، مصرف بیش از حد قند می تواند منجر به سقوط قند شود، جایی که پس از از بین رفتن اثر شکر خسته می شوید.

کالری قهوه و کالری نوشابه انرژی زا

کالری واحدی از انرژی است که از طریق غذاها و نوشیدنی ها مصرف می شود. آنها همان چیزی هستند که به ما انرژی لازم برای گذراندن روز را می دهند. هر زمان که ورزش می کنیم کالری می سوزانیم.

یک فنجان قهوه معمولی کالری بسیار کمی دارد (یک فنجان متوسط ​​حدود 1 الی 5 کالری دارد) – البته قبل از اضافه کردن شیر و شکر.

از طرف دیگر نوشیدنی انرژی زا مانند Monster حدود 110 کالری دارد. در حالی که ممکن است این یک پیروزی برای نوشیدنی های انرژی زا به نظر برسد، برعکس این موضوع صادق است.

این به این دلیل است که دریافت کالری از غذاهای سالم به جای غذاهای ناسالم مهم است. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که کالری زیادی در روز مصرف نمی کنید، زیرا این می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود.

به همین دلیل، بهتر است قهوه بنوشید و کالری خود را از دیگر انواع غذاهای سالم دریافت کنید.

هر فنجان قهوه سیاه  تقریباً یک کالری دارد. وقتی قهوه را دم می کنید، کافئین، طعم دهنده ها و روغن های طبیعی را از دانه ها استخراج می کنید. اگر از فیلتر کاغذی استفاده می‌کنید، فنجان دم‌آوری شده روغنی در آن نخواهد داشت و ممکن است برای قلب شما بهتر باشد .

اگر مقدار زیادی خامه و شکر به قهوه خود اضافه کنید، کالری آن را نیز بالا خواهید برد.

لوگو قهوه پیک

فرنچ پرس کافی اورجینال

خرید فرنچ پرس تایم مور مدل U – دو رنگ مشکی و سفید

عوارض قهوه:

از آنجایی که کافئین محرکی است که به شما انرژی می دهد، می تواند الگوی خواب شما را مختل کند. به همین دلیل، مهم است که چند ساعت قبل از خواب قهوه ننوشید.

قهوه در صورت مصرف زیاد می تواند باعث فشار خون بالا و ضربان قلب، لرزش و بی خوابی  شود. همچنین می تواند خطر بیماری های قلبی و پوکی استخوان را افزایش دهد.

اما قبل از اینکه وحشت کنید، به یاد داشته باشید که این عوارض جانبی تنها زمانی رخ می دهد که مقدار زیادی قهوه بنوشید.

قهوه دارای خواص بسیاری ست که می تواند خواص آن را در مقاله زیر بخوانید:

10 خاصیت درمانی اثبات شده برای قهوه

قهوه طبیعی است و بسته به نام تجاری، هیچ افزودنی یا نگهدارنده کمی دارد.

قهوه همچنین حاوی مواد مغذی سالمی مانند ویتامین B2 و B5، پتاسیم، نیاسین و منیزیم است.

کالری کمی دارد.

آن را می توان بر حسب ذائقه تقویت یا تضعیف کرد. این بدان معناست که شما کنترل بیشتری روی طعم نوشیدنی خود و میزان قوی بودن نوشیدنی خود دارید.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید این است که هنگام خرید یک بسته قهوه، می‌توانید دقیقاً تصمیم بگیرید که چه مقدار از آن بسته را می‌خواهید در هر فنجان بریزید و همچنین چه مواد دیگری را باید شامل شود.

اگر می خواهید مصرف قند خود را محدود کنید، لازم نیست آن را در قهوه خود بگنجانید. با نوشیدنی های انرژی زا، شکر و مواد افزودنی از قبل گنجانده شده است، بنابراین چاره ای جز مصرف آنها ندارید.

نکته جالب این است که چون شما تصمیم می گیرید که چه مقدار قهوه در هر وعده مصرف کنید، می توانید با مصرف کمتر قهوه در هر فنجان صرفه جویی کنید. این رویکرد در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

لوگو قهوه پیک

نوشیدنی های انرژی زا:

 • نوشیدنی های انرژی زا می توانند عوارض جانبی مشابه قهوه ایجاد کنند، زیرا حاوی کافئین نیز هستند.
 • یکی دیگر از مشکلات ناشی از نوشیدنی های انرژی زا، به ویژه برای جوانان، این است که آنها میکس کننده های محبوب نوشیدنی های الکلی در مهمانی ها هستند. با خوردن یک نوشیدنی انرژی زا همراه با الکل، تأثیر الکل بر بدن را کمرنگ می کنید و بدن خود را فریب می دهید تا به شما اجازه دهد بیش از آنچه می توانید الکل بنوشید.

مخلوط کردن نوشیدنی های انرژی زا با الکل می تواند باعث کم آبی بدن و حتی منجر به مسمومیت با الکل شود.

 

 • در حالی که نوشیدنی های انرژی زا دارای ویتامین هستند، حاوی بسیاری از مواد مصنوعی نیز هستند. اینها شامل موادی مانند نگهدارنده ها، طعم دهنده ها و حتی رنگ ها هستند که برای بدن ما ناسالم هستند. به همین دلیل، برای دریافت ویتامین های خود به نوشیدن مواد طبیعی و سالم تر رجوع کنید.
 • برخلاف قهوه، نوشیدنی های انرژی زا حاوی تائورین و جینسینگ هستند، اما بدن شما در واقع به این مواد نیاز ندارد.
نتیجه گیری: آیا برنده ای وجود دارد؟

بهترین انرژی زا در ایران

با توجه به اینکه قهوه قند کمتری دارد و حاوی ویتامین های طبیعی است، مطمئناً قهوه انتخاب سالم تری به نظر می رسد. تنها مزیتی که نوشیدنی های انرژی زا نسبت به قهوه دارند این است که نوشیدن سریع آن در حال حرکت راحت تر است. جدا از آن، قهوه در هر دسته دیگری برنده است. این بدان معنی است که برنده قهوه است !

خرید قهوه

خرید قهوه از فروشگاه آنلاین خرید قهوه، قهوه پیک

این بدان معنا نیست که شما هرگز نباید از یک نوشیدنی انرژی زا لذت ببرید، بلکه احتمالاً می خواهید از مصرف مقدار ناسالم آن اجتناب کنید. همین امر در مورد قهوه نیز صدق می کند، زیرا قهوه در صورت نوشیدن بیش از حد می تواند عوارض جانبی منفی نیز داشته باشد.

هر نوشیدنی را برای نوشیدن انتخاب می کنید، مطمئن شوید که آن را در حد اعتدال انجام دهید و از یک رژیم غذایی متعادل سالم لذت ببرید.

این نوشابه‌ها گرچه حاوی انرژی هستند اما به طور خاص از کافئین و شکر تشکیل شده‌اند و در واقع این انرژی به بدترین شکل موجود برای افراد تولید می‌شود.
در کنار مقدار کافئین موجود در این نوشیدنی‌ها آنچه که نوشابه‌های انرژی زا را با دیگر نوشابه‌ها متفاوت می کند آن است که نوشابه‌هایی همچون سودا یا آب گاز دار معمولا از مقدار زیاد آب و در کنار آن، شکر و مزه دهنده‌ها تشکیل شده‌اند و قرار است که فقط خوشمزه باشند اما نوشابه های انرژی‌زا در واقع تنها کافئین و شکر بسیاری دارند تا بتوانند به اصطلاح انرژی تولید کنند و در واقع با بدن شما سر و کار دارند و برای افرادی ساخته شده اند که می خواهند در سراسر روز مقدار بیش از حد انرژی داشته باشند.

انتخاب شما کدام است؟
قهوه یا نوشابه انرژی زا؟

 

معرفی قهوه های محبوب:

خرید قهوه سوپر کافئین قهوه پیک (خرید قهوه کافئین بالا 70 درصد روبوستا)

خرید قهوه بدون کافئین  (خرید قهوه دیکف)

خرید قهوه اسپرسو (قهوه 100 درصد عربیکا)

خرید قهوه ترک

خرید قهوه عربیکا (خرید قهوه 100 درصد عربیکا)

 

لینک کوتاه مقاله: https://pikcoffeeroasters.com/?p=34347
دریافت مقاله به صورت pdf: نوشابه انرژی زا یا قهوه؟ بررسی انرژی زاهای داخل ایران

قهوه مشهد

 

 

 

خرید قهوه با کافئین بالا
خرید قهوه برای موکاپات
قهوه اتیوپی گوجی
قهوه بدون کافئین
خرید قهوه روبوستا
فروش قهوه
خرید قهوه آنلاین
خرید قهوه عربیکا
فروشگاه قهوه

 

 

11 Comments

 • ردبول قطعا کافئین کمتری دارد، ترفندی که به خریداران اجازه می‌ده قوطی‌های زیادی بخرند.

 • پیروز

  قهوه منبع عظیمی از آنتی اکسیدان هاست و وقتی هیچ قندی بهش اضافه نشده هیچ نوشیدنی انرژی زا نمی تواند ادعا کند که به اندازه قهوه سیاه سالمه

 • مینا بهزادنیا

  سلام به نظر من منبع کافئین مهم نیست. این که چه مقدار کافئین مصرف می کنید مهمه کافئین بیش از حد می تونه تپش قلب رو بالا ببره و خواب رو بهم بزنه

 • ناشناس

  سلام من 13 ساله هستم و در کمتر از 3 ساعت دو انرژی هیولا خورده ام. الان احساس بدی دارم، چه کار کنم؟

 • من هر روز صبح یک انرژی زا میخورم میدونمم چقدر بده ولی همه ما یک روز می میریم :)))) هر کسی یه ذائقه ای داره من قهوه زیاد دوست ندارم بجاش عاشق نوشابه م

 • کسری سالار

  من هر دو رو دوست دارم ولی مسلما قهوه سالم تره

 • محمدطاها

  سلام من قهوه را ترجیح میدهم نوشیدنی های انرژی زا دارای مواد افزودنی زیادی هستند، بیشتر آنها قند هستند، برخی از آنها دارای مواد شیمیایی شبیه هورمون هستند. من خواب با کیفیت کافی را بیشتر ترجیح می دهم. سپاس از مطالب شما

 • hamedddd

  قهوه قهوه قهوه قهوه فواید زیادی دارد و مضرات کمی دارد. من از زمانی که بیدار میشم تا زمانی که به رختخواب میرم قهوه می نوشم ... خوب می خوابم و کاملاً پر انرژی هستم. چرا باید به سراغ نوشابه های انرژی زا رفت؟؟؟؟!!!!!!!!!

 • انرژی زابدلیل محتوی اسیدبالا بقطع یقین دشمن دندان وپوکی استخوان هم موادنگهدارنده اولیه خواهدداشت، دوستان سلامتی شماقیمت ندارد باتشکردکترمحبی

  • Mohmmad

   من بیشتر قهوه مصرف میکنم. هم شکر نداره و ضرر کمتری هم داره ولی به نظرم بعضی مواقع انرژی زا خوردن هم نمیتونه مشکلی ایجاد کنه فقط نباید زیاده روی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *