مقالاتراهنمای آسان در خرید قهوه اسپرسو
راهنما خرید اسپرسو

راهنمای آسان در خرید قهوه اسپرسو

راهنمای کامل خرید قهوه اسپرسو

قهوه های اسپرسو نوشیدنی‌های کافئین‌دار فوق‌العاده محبوب و موضوعات بسیار مهمی برای بحث هستند. مصرف قهوه یک فرد به همان اندازه که بخشی منظم از روال روزانه اوست، یک لذت نیز محسوب می شود. اگر قهوه یا اسپرسو را برای کافئین می نوشید یا برای لذت بردن، این راهنما آماده است تا به شما در نحوه ی خرید قهوه ی مناسب، چگونگی خرید دانه های قهوه با کیفیت و مشاوره ی خرید قهوه کمک کند. پس از خواندن این مقاله خواهید توانست تا مارک های خوب و قهوه با کیفیت را شناسایی کرده و یک خرید موفق داشته باشید.

در خرید قهوه اسپرسو دست شما باز است که کافئین قهوه را خودتان تعیین کنید.
قهوه اسپرسو، می تواند ترکیبی از هر دو دانه عربیکا و روبوستا باشد.
همان طور که گفته شد تفاوت بارز قهوه های عربیکا و روبوستا در میزان کافئین و کیفیت آن هاست.
قهوه عربیکا گران تر و با کافئین کمتر و در مقابل قهوه روبوستا ارزان تر و با کافئین بیشتر می باشد.
بنابراین اگر کافئین بالا می‌خواهید باید به سراغ قهوه هایی با درصد روبوستای بالای 50 بروید.

راهنمای خرید قهوه ی اسپرسو

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های قهوه در ایران قهوه ی اسپرسو است که شامل موارد زیر می باشد:
• اسپرسو
• لاته
• کاپوچینو
• آمریکانو: ترکیب اسپرسو با آب جوش

قهوه اسپرسو به دلیل داشتن کافئین بالابهترین گزینه برای ورزش و کار می باشد. اسپرسوهایی با کافئین و درصد بالا برای افراد زیر 35 سال بیشتر توصیه می شود.

انواع دانه های قهوه ی قابل استفاده برای اسپرسو

دو نوع دانه ی قهوه در بازار موجود است که شامل عربیکا و روبوستا می باشد. قهوه ی اسپرسو ترکیبی از دو دانه ی عربیکا و روبوستا است که به آن میکس نیز گفته می شود. درصورتی که به کافئین بیشتر علاقه دارید، درصد روبوستا را در میکس خود بیشتر کنید. هرچه درصد روبوستا بیشتر باشد کافئین بیشتر خواهد بود و البته تلخی بیشتری را حس خواهید کرد و اگر درصد عربیکا بیشتر باشد ترشی بیشتری را خواهید چشید. معمولا ترکیب 50-50 برای افرادی که به تازگی شروع به خوردن اسپرسو می می کنند مناسب تر است. اما اگر به قهوه های پرکافئین علاقه دارید به شما ترکیب 70-30 را پیشنهاد می کنیم که 70 درصد روبوستا و 30 درصد کافئین را شامل می شود. اگر شب ها زود می خوابید توصیه می شود که ترکیب 70-30 با درصد 70 روبوستا را ننوشید چرا که خوابتان را بهم می زدند و بهتر است در صبح یا قبل از ظهر میل کنید.
نکته کاربردی: درصورتی که تلخی قهوه، شما را اذیت می کند می توانید در کنار آن شکلات و یا چیزهای شیرین بخورید. با قهوه هایی که درصد روبوستای پایین تری دارند شروع کنید و به منظور جبران کافئین کم آن، اسپرسوی دوبل تهیه کنید.

قهوه و کنکور

قهوه ی مناسب برای داوطلبان کنکوری چیست؟

“من امسال کنکور دارم و می خوام شب ها بیشتر بیدار بمونم چه قهوه ای مناسب منه؟ ” “من امسال کنکوری هستم ولی خیلی می خوابم و اکثرا سرحال نیستم چه نوشیدنی بخورم؟”
این ها اغلب سوالاتی است که کنکوری ها از ما می پرسند. جواب ساده است: قهوه ی اسپرسو برای کنکوری ها بسیار مناسب است و توصیه می شود اگر کم انرژی و یا پرخوابی دارند بهتر است بطور مداوم از اسپرسو استفاده کنند و به دلیل آنکه سن آن ها کمتر از 35 سال است مشکلی از لحاظ قلبی یا بدنی به آنها وارد نمی شود و نیازی نیست تا به شایعات پیرامون مشکلات قلبی فکر کنند زیرا سن آن ها کمتر است. نوع برند برای شما نباید مهم باشد ولی باید از ترکیب 100 درصد روبوستا استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کدام قهوه برای لاغری مناسب تر است؟

اگر برای لاغری به دنبال خوردن قهوه هستید، قهوه ی اسپرسو مناسب ترین است زیرا کافئین بیشتری دارد که نشان از چربی سوزی بالای آن است. که برای اینکار از میکس بنفش 100 درصد روبوستا که ترکیبی از دانه های روبوستا است، استفاده می شود. قهوه ی اسپرسو را بدون دستگاه نمی توان درست کرد، برای مصرف خانگی بهتر است از اسپرسو سازی برقی یا موکاپات(قهوه جوش رو گازی) استفاده کرد. بر خلاف تصور خیلی از افراد، قهوه فوری یا همان کافی میکس به علت داشتن افزودنی، چاق کننده است و اصلا چربی سوز نیست!

در مقاله ای تحت عنوان کدام قهوه سریع تر لاغر می کند به طور کامل تر به این موضوع پرداخته ایم.

دانه قهوه

قهوه ی با کیفیت باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

تشخیص قهوه ی با کیفیت به حدی مهم است که دارای کسب و کار و شغل جداگانه نیز می باشد! اما ما در اینجا به شما 5 عامل مهم تشخیص دهنده ی اسپرسوی خوب از بد را گفته ایم تا نیازی به مجرب بودن نداشته باشید:
1- عطر: عطر قهوه ی با کیفیت معمولا واضح است و معمولا بوهایی نزدیک به وانیل، نان تست، نت های شکلات، بستنی های قهوه نشان از کیفیت خوب قهوه است. اما اگر بوهایی همچون سوختگی، دود، چوب سوخته و یا کاه را حس کردید بهتر از است نوشیدن آن صرف نظر کنید.
2- طعم: طعم قهوه ی با کیفیت معمولا ثابت و ماندگار و آرامش بخش است. اگر این طعم لحظه بود از نامرغوب بودن دانه های قهوه نشات می گیرد. هر چند به نوع دانه نیز بستگی دارد اما طعم ثابت و ماندگار معمولا در اکثر قهوه ها مشاهده می شود.
3- کرم: شاید فکر کنید که کرمی که روی سطح تشکیل می شود نشان از بی کیفیت بودن است اما خیر! این کرم به خوبی کمک می کند تا ذرات سبکی که درون قهوه قرار دارند بخار نشوند و در قهوه بمانند تا طعم واقعی قهوه را بهتر و با دوام تر بچشید.
4- رنگ: نه زرد نه تیره، رنگی بین این دو رنگ که بین فندقی و قهوه ای است، نشان دهنده ی اسپرسویی با کیفیت و خوشمزه است. اگر چنین رنگی را مشاهده کردید با خیال راحت قهوه ی خود را نوش جان کنید و از طعم آن لذت ببرید.
5- کف قهوه: از ویژگی های اسپرسوی خوب داشتن کف است. اگر اسپرسویی که به شما برای نوشیدن تحویل داده شد، کف نداشت، آن را پس دهید و ننوشید زیرا نشان از سوخته شدن اسپرسو دارد!

قهوه اسپرسو

چگونه دانه های قهوه ی خوب و با کیفیت را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص کیفیت اسپرسویی که تهیه می کنید نیاز به تشخیص مواد اولیه یعنی کیفیت قهوه ی مورد استفاده شده است. قهوه های خوب و با کیفیت، معمولا خصوصیات ثابتی دارند که در زیر، مهم ترین موارد ذکر شده است:
1- دانه های یک قهوه که به خوبی آسیاب شده، همگن می باشند.
2- بسته های دانه های قهوه ی با کیفیت باید معطر باشند.
3- دانه ها باید رنگ زیبایی داشته باشند تا نشان از کیفیت آنها باشد.

چگونه کیفیت دانه های قهوه را قبل از آسیاب شدن تشخیص دهیم؟
ابتدا به نشانه های دانه ی قهوه ی بی کیفیت می پردازیم:
اگر از دانه های قهوه برای آسیاب شدن استفاده می کنید، باید به شکل دانه های قهوه دقت کنید. دانه های کوچک، نشان از بی کیفیت بودن قهوه ی تهیه شده می باشد. اگر دانه های قهوه ی شما پژمرده باشد، یکی دیگر از نشانه های بی کیفیت بودن قهوه است. اگر رنگ قهوه ی شما زرد یا تیره باشد نشان از بی کیفیت بودن آن است. رنگ تیره ی قهوه نشان از سوخته بودن دانه به علت برشته شدن طولانی مدت قهوه و عدم کیفیت آن است. رنگ زرد قهوه نیز نشان از پخت اشتباه می باشد.

نشانه های دانه های قهوه ی با کیفیت:

• قهوه ی با کیفیت باید بزرگ، کامل، دانه درشت و متورم شده باشد.
• رنگی بین زرد و تیره داشته باشد.
بدین شکل شما می توانید قبل از آسیاب کردن به کیفیت دانه های قهوه ی خود پی ببرید.

راهنمای خرید قهوه اسپرسو

از مهم ترین فاکتورهای درست کردن قهوه ی خوب، توجه به مواد اولیه یعنی خرید قهوه رست شده است. شما می توانید قهوه ی خود را از فروشگاه ها یا کافی شاپ ها تهیه کنید اما وقتی صحبت از کیفیت قهوه می شود، نمی توانند کیفیت آن را تضمین کنند. پس خرید از یک فروشگاه معتبر که بصورت تخصصی در این زمینه کار می کند راهکار بسیار بهتری برای اطمینان از کیفیت قهوه رست شده خریداری شده است. با خرید از سایت قهوه پیک، می توانید هم قهوه خوب و هم قیمت مناسب و طعم هیجان انگیز قهوه ی طبیعی را همزمان باهم داشته باشید که این از اصلی ترین مزیت های ماست.
توجه داشته باشید که قهوه نیز یک ماده ی غذایی است، پس به مراقبت نیاز دارد تا کیفیت آن کاسته و خراب نشود. به همین علت علاوه بر خرید قهوه ی برشته و متورم باید فکری به حال نحوه ی نگهداری خوب آن نیز بکنید چرا که بسیار حساس است، در غیر این صورت ممکن است دچار سوتفاهم با فروشگاهی که قهوه ی خود را تهیه کردید شوید که این بد است.

چگونه قهوه ی برشته آسیاب شده بخریم؟
قهوه های برشته با قهوه های معمولی که از فروشگاه ها که بصورت فراوان و تجاری پخش شده و ارائه ی می شوند تفاوت های محسوسی دارند.
چک لیستی که باید به هنگام خرید قهوه ی برشته به آن توجه کنید:
1- درصورتی که قهوه ی شما برشته شده بهتر است آن را تا حداکثر 1 الی 2 ماه مصرف کنید.
2- در صورتی که قهوه ی شما آسیاب شده باید بدانید که ماندگاری آن کاهش می یابد و باید زیر 1 ماه مصرف شود.
3- پودر قهوه اسیاب شده ای که برای اسپرسو قابل استفاده است باید ریز باشد. البته اگر برای موکاپات استفاده می کنید بهتر است کمی درشت تر باشد.
4- اگر قهوه ی خود را با نور متوسط برشته کنید یا برشته شده باشد طعم و کیفیت طبیعی آن نیز حفظ می شود.
5- گرچه می توانید اکثر قهوه ها با نوشیدنی های متفاوت قابل نوشیدن می باشند اما بهتر است قهوه ی خود را با نوشیدنی خود تطابق دهید تا طعم و مزه ی بهتری را بچشید.
6- دم کردن بهترین روش برای آسیاب قهوه است. اگر سفارشی برای خرید قهوه ی خود کردید، دم کردن را برای اسیاب قهوه انتخاب کنید. آسیاب شدن اشتباه منجر به خرابی و نابودی قهوه می شود. خرید کسیه هایی که مخصوص دستگاه اسپرسوساز است توصیه می شود.
7- اگر از محل نزدیک به خود اقدام به خرید قهوه اسیاب شده می کنید، در هنگام خرید درخواست آسیاب قهوه را بکنید و قهوه ی از قبل آسیاب شده را خریداری نکنید.
8- اگر قهوه ی پرکافئین و قوی می خواهید، درصد روبوستای بیشتری استفاده کنید.
9- اگر در خانه آسیاب قهوه ندارید، باید به جای دانه ی قهوه، پودر قهوه را تهیه کنید.
10- در هنگام خرید به نوشته ی روی بسته توجه کنید.
11- درصورتی که درصد عربیکا بیشتر باشد قهوه گرانتر است.
12- برای فال قهوه نیاز به قهوه ترک است نه اسپرسو.
13- درصورتی که قهوه تولید ایران است به نشان سیب سلامت دقت کنید.
14- درصورتی که قهوه وارداتی است به برچسب بهداشت توجه کنید.
15- درصورتی که بسته بندی سوپاپ داشته باشد و بوی خوبی دهد می توان به کیفیت آن اطمینان کرد. زیرا از ورود هوا به بسته جلوگیری می کند.
16- قهوه را از سایت ها و برند های معتبر از جمله سایت قهوه پیک خریداری کنید تا از کیفیت اطمینان داشته باشید.

مقاله مرتبط: آموزش درست کردن اسپرسو ماکیاتو | کارامل ماکیاتو | لاته ماکیاتو

آیا قهوه ی اسپرسو بیشترین کافئین را دارد یا قهوه دریپ؟

اگر به دنبال این هستید تا در یک روز کامل و چالش برانگیز خستگی را احساس نکنید، توصیه ی ما به شما نوشیدن دابل اسپرسو می باشد. البته به درصد دانه های قهوه نیز ربط دارد. کافئین قهوه اسپرسو از قهوه معمولی بسیار بیشتر است. شات های اسپرسو کوچک است و ممکن است نیاز باشد تا بیش از یک شات درروز بنوشید. قهوه های روبوستا نیز حدود دوبرابر عربیکا کافئین دارند.

مقاله مرتبط: 21 مدل قهوه اسپرسو را بشناسید | انواع اسپرسو

رست قهوه دانه قهوه

بهترین روش رست برای اسپرسو چیست؟

برای حفظ طعم و ثابت ماندن اسپرسو اکثرا برای اسپرسو رست های دارک تر را ترجیح می دهند. که به دو دلیل است:
1- دارک تر = تغییر کمتر طعم
2- ترکیب بهتر قهوه های دارک تر با شیر
فواید نوشیدن قهوه اسپرسو
• بعضی افراد بدون نوشیدن قهوه نمی توانند روز خود را شروع کنند. اگر شما از افرادی هستید که در طول روز بسیار خسته و بی حال اند می باشید، نوشیدن یک شات قهوه اسپرسو برای شما انرژی مورد نیاز را تامین می کند. دلیل آن کافئینی است که به بدن شما می رسد و فعالیت های شما را پرانرژی تر می کند.
• نوشیدن روزانه 300 میلی گرم قهوه اسپرسو به تمرکز ذهن شما کمک به سزایی می کند.
• مدت زمانی که قهوه ی اسپرسو روی عملکرد شما اثر می گذارد معمولا حداکثر 7 ساعت می باشد.
• نوشیدن قهوه اسپرسو خطر دیابت نوع دوم را تا حد محسوسی کاهش می دهد.
• نوشیدن قهوه اسپرسو به حافظه ی بلندمدت شما کمک می کند و از عواملی است که خطر الزایمر را کاهش می دهد.

خواص قهوه اسپرسو 

حافظه بلند مدت را تقویت می کند.
تمرکز را بهبود می بخشد.
آنتی اکسیدان بالایی دارد.
فعالیت بدنی را افزایش می دهد.
خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.
هضم غذا را بهبود می بخشد.
احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.
خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.

قهوه پیک 3

نوشیدن اسپرسو مزیتی بالاتر از دادن انرژی به شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.