مقالاتروز جهانی قهوه ۹ مهر یک اکتبر
روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه ۹ مهر یک اکتبر

 

روز ملی قهوه International Coffee Day  شنبه یک اکتبر سال 2022  برابر با 9 مهر 1401 می باشد.

روز جهانی قهوه بهترین فرصت برای بالا بردن اطلاعات درباره این نوشیدنی جادویی و نگاهی به تاریخچه طولانی قهوه است. پس نگاهی بندازیم به سوالات رایج در زمینه قهوه:

روز جهانی قهوه

در چین توسط سازمان بین المللی قهوه تبلیغ شد. اولین بار در سال 1997 جشن گرفته شد و در اوایل آوریل 2001 به یک جشن سالانه تبدیل شد.
تاریخچه روزهای مختلف قهوه ملی و بین المللی را بررسی کردیم تا بفهمیم واقعا چه خبر است. در حال حاضر 39 کشور در سراسر جهان روز ملی قهوه دارند. اکثریت قریب به اتفاق، در مجموع 18 مورد، در 29 سپتامبر، روزی که آمریکا روز ملی قهوه خود را جشن می گیرد، رخ می دهد
Accordion Sample Descروز جهانی قهوه جشنی برای تنوع، کیفیت و اشتیاق بخشی قهوه است. این فرصتی برای دوستداران قهوه است تا عشق خود را به نوشیدنی به اشتراک بگذارند و از میلیون ها کشاورز که معیشت آن ها به این محصول معطر بستگی دارد حمایت کنند.ription
ایالات متحده در حالی که ایالات متحده و کانادا روز ملی قهوه را در 29 سپتامبر جشن می گیرند، کشورهای دیگر این روز را در سراسر تقویم جشن می گیرند. روز جهانی قهوه فقط دو روز بعد در اول اکتبر برگزار می شود. سازمان بین‌المللی قهوه متعهد شده است که به کشاورزان قهوه‌کار در سرتاسر جهان کمک کند تا دستمزد زندگی خود را تامین کنند
طبق داستانی که در سال 1671 نوشته شده است، قهوه برای اولین بار توسط کلدی بزدار اتیوپیایی قرن نهم کشف شد .
هر ساله در 15 دسامبر، کشورهای تولیدکننده چای، روز جهانی چای را جشن می گیرند. این روز به دنبال جلب توجه دولت ها و شهروندان در سراسر جهان به تأثیر تجارت چای بر کارگران و تولیدکنندگان است. کشورهای تولیدکننده چای که روز جهانی چای را جشن می گیرند
استارباکس با درآمد سالانه 23.52 میلیارد دلار در صدر فهرست بهترین برندهای قهوه در جهان قرار دارد. بزرگترین خرده فروش قهوه جهان، که دفتر مرکزی آن در سیاتل، ایالات متحده است، در سال 1971 تاسیس شد. در حال حاضر، فعالیت های آن در بیش از 33800 فروشگاه در 80 کشور جهان است.
کلمبیا _ کلمبیا احتمالاً شناخته شده ترین تولیدکننده قهوه در جهان است و در تولید سالانه رتبه دوم را در سراسر جهان دارد. استاندارد بالای برتری با افتخار و رشد دقیق در هزاران مزرعه خانوادگی کوچک در سراسر کشور حفظ می شود.
کافه فلوریان که در سال 1720 تأسیس شد، قدیمی ترین قهوه خانه ای است که به طور مداوم در جهان کار می کند.
اتیوپی به عنوان زادگاه قهوه، یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان، که بیش از هزار سال پیش در منطقه کافا کشف شد، به خود می بالد.
گلوبال تایمز، شانگهای با 7857 مغازه در شهر به «پایتخت قهوه جهان» تبدیل شد. یک گزارش صنعتی نشان داد که شهر جهانی شانگهای چین از نظر تعداد کافی شاپ ها به "پایتخت قهوه جهان" جدید تبدیل شده است.
فنلاند یک فنلاندی به طور متوسط ​​تقریباً چهار فنجان در روز می نوشد. قهوه در فنلاند به قدری محبوب است که دو قهوه استراحت 10 دقیقه ای برای کارگران فنلاندی اجباری است.

وجود کافی‌شاپ‌های بی‌شمار و گسترش ابزار و خرید تجهیزات دم آوری قهوه، نشان از وسعت رابطه عشقی انسان‌ با این نوشیدنی کافئین‌دار می باشد.

تلخ ترین محبوب دنیا روزت مبارک.

خرید قهوه آنلاین

عکس فنجان قهوه لاکچری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.