خرید قهوه قهوه پیک

فروشگاه

نمایش 1–9 از 16 نتیجه

خرید قهوه

مرغوب و تازه با ارسال سریع خرید اینترنتی قهوه از معتبرترین فروشگاه اینترنتی فروش قهوه قهوه پیک در ابتدا بپردازیم به نکات مهم در خرید قهوه: خرید دانه قهوه بهتر است یا قهوه آسیاب شده؟ اگر امکان آسیاب کردن قهوه براساس اندازه ی صحیح آن را دارید مسلما خرید دانه قهوه بهتر است. زیرا دانه‌های قهوه عطر و طعم خود را حفظ کرده‌ و برای استفاده تازه‌ تر هستند و بو و رایحه ی قوی تری دارند در غیر اینصورت خرید قهوه ی آسیاب شده برای شما بهتر است هر چند با خرید اینترنتی قهوه در پیک کافه، قهوه ی آسیاب شده کاملا تازه و با ارسال سریع به دست شما خواهد رسید.

فرق عربیکا و روبوستا

انواع دانه های قهوه دانه های قهوه انواع متفاتی دارند که در این مقاله به معروف ترین نوع قهوه یعنی قهوه عربیکا (Arabica)  و روبوستا (Robusta) می پردازیم:

در یک مقایسه ی سریع بین قهوه ی عربیکا و روبوستا می توان گفت:

دانه های قهوه عربیکا: محبوب ترین نوع قهوه هستند که بیشترین تقاضا و مصرف را در دنیا دارند. رشد دانه های قهوه ی عربیکا سخت تر است و  از لحاظ قیمتی، قیمت بالاتری هم دارند.

دانه های قهوه ی عربیکا با کیفیت ترین نوع دانه های قهوه محسوب می شوند و ویژگی های طعمی خاص تر و عطری زیادتری دارند.

از لحاظ کافئین اما کافئین کمتری دارند و دارای اسیدیتی Acidity می باشند. (اسیدیته یک ویژگی مثبت در قهوه، که هیچ ارتباطی با اسید ندارد و به ترشی، شرابی، میوه ای یا تند و تیزی قهوه اشاره دارد. در قهوه اسیدهایی وجود دارد که طعم های مختلف مرکبات و… را یادآوری می کند. قهوه های تیره تر اسیدیته کمتری دارند)

دانه های عربیکا نسبت به دانه قهوه روبوستا چرب تر هستند و یقینا این ویژگی بر روی طعم قهوه تاثیرگذار می باشد.

دانه های قهوه روبوستا: دارای تلخی و کافئین بالاتری می باشد.

قهوه روبوستا به دلیل کافئین بیشتر باعث هوشیاری و افزایش تمرکز می شود همچنین تاثیر بیشتری روی چربی سوزی ( قهوه برای لاغری) دارد و باعث بهتر شدن عملکرد فیزیکی بدن می شود.

اگر به دنبال طعم تلخی و قهوه کافئین بالا هستید قطعا انتخاب شما دانه های قهوه روبوستا است. پس برای قهوه کافئین بالا بهتر است ترکیبی مثل خرید قهوه فول کافئین را انتخاب کنید.

در هر دانه ی روبوستا حدود 2.7 درصد کافئین وجود دارد در حالی که این مقدار در قهوه عربیکا 1.5 درصد است. این یعنی کافئین موجود در دانه های روبوستا تقریبا دو برابر عربیکا می باشد.

در عین حال قهوه ای که شما می نوشید می تواند ترکیبی از این دوگونه معروف یا یکی از آن ها باشد. این دو نوع قهوه تفاوت های زیادی چه از لحاظ ظاهری چه از لحاظ طعم، عطر و میزان کافئین با یکدیگر دارند.

وسیله ی درست کردن قهوه:

یکی از عوامل مهم در خرید قهوه وسیله ای است که می خواهیم با آن قهوه را درست کنیم. اگر دستگاه اسپرسو دارید، می توانید از انواع قهوه های ترکیبی (Blends) و همچنین قهوه های تک خاستگاه (Single Origin) خرید کنید.

اگر دستگاه های موج سوم مانند کمکس (Chemex) و یا وی شصت (V60) دارید طبیعتا استفاده از قهوه های تک خاستگاه یا قهوه یای ترکیبی بر پایه عربیکا پیشنهاد می شود.

این نکته را در نظر بگیرید که بهترین گونه و نوع قهوه بدون رست تازه و اندازه آسیاب دقیق و تازه نمی تواند عطر و طعم ایده آلی  را به همراه  داشته باشد.

محل نگهداری قهوه

برای حفظ تازگی و طعم قهوه باید قهوه را از رطوبت، گرما و نور مستقیم دور نگه داشت. قهوه می تواند رایحه های قوی را از سایر غذاهای اطراف خود دریافت کند.

بهتر است پس از خرید قهوه آن را در ظروف تیره و در بسته ی محکم که هوا به داخل آن نفوذ نکند، نگهداری کنید. همچنین می توانید قهوه را در پاکت های متالایز زیپ کیپ دار قرار دهید و پس از هر بار مصرف از بسته شدن زیپ کیپ آن اطمینان حاصل کنید.

اگر میزان خرید قهوه شما زیاد است می توانید آن را برحسب مقدار مصرف خود در چندین بسته بندی قرار داده تا در هنگام مصارف متعدد تمامی قهوه در معرض نور و یا هوا قرار نگیرند.

نحوه برشته‌کردن قهوه (رست): رُست یا برشته‌کردن به فرایند استخراج طعم و عطر از دانه‌های قهوه و بو دادن آن گفته می‌شود.

انواع رست قهوه

لایت رست (light roast): قهوه‌ای که به‌صورت لایت برشته می‌شود رنگ قهوه‌ای روشن‌تری دارد و طعم آن بیش تر به ترشی می‌زند. ترجیحا نوع لایت با شیر مصرف شود.

مدیوم رست (medium roast): این نوع برشته‌کردن معمولا سنتی‌تر است و محبوبیت بیشتری نسبت به انواع دیگر قهوه دارد. رنگ آن از لایت تیره‌تر است و طعم آن ترش‌ و شیرین است. رست مدیوم خشک است و روغن ندارد. قهوه امریکایی نمونه‌ای از رست مدیوم است.

دارک رست (dark roast): طعم آن قوی و رنگ آن از همه انواع رست تیره‌تر است و لایه‌ای از روغن روی سطح آن را می‌پوشاند. طعم ترشی آن از همه انواع کمتر است. قهوه ایتالیایی و قهوه ی فرانسوی نمونه‌هایی از این رست هستند.

معمولا بر روی بسته‌بندی قهوه‌های فوری، نوع رست آن ذکر شده است.

قهوه اسپرسو، قهوه ترک و یا قهوه فرانسه؟

اگر کمی کلی به قضیه نگاه کنیم شما سه نوع قهوه می‌توانید درست کنید! (قهوه ترک- قهوه اسپرسو – قهوه فرانسه)

همه قهوه ها( قهوه ترک، قهوه فرانسه و …) و نوشیدنی های بر پایه قهوه (لاته، کاپوچینو و …) همگی از دانه قهوه تهیه می شوند به این معنی که میوه قهوه ای که در مزرعه کشت می شود یکسان است اما مراحل بعدی مانند برشته کردن قهوه، آسیاب، ابزار و طرز تهیه آن،در نوشیدنی‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

“قهوه لاته – کاپوچینو- موکا و …: نوشیدنی هایی بر پایه ی اسپرسو که معمولا با ترکیباتی همچون  شیر، خامه، شکلات یا … درست می شوند. “

مهم ترین تفاوت قهوه ترک با قهوه اسپرسو در اندازه آسیاب دانه قهوه است.

قهوه ترک شما باید قهوه ای خریداری کنید که: درجه رست (برشتگی) آن روشن باشد. درجه آسیاب آن ریزترین حالت باشد. این قهوه را باید به وسیله ابزار مخصوص آن که قهوه جوش یا جذوه هست تهیه کنید. حالا با رعایت این شرایط، نوشیدنی شما قهوه ترک می‌شود. قهوه فرانسه

درجه رست قهوه ملایم باشد از درجه آسیاب درشت استفاده شود هم چنین باید از ابزار مخصوص تهیه آن که فرنچ پرس یا قهوه ساز است استفاده کنید که در این شرایط قهوه تان فرانسه نام می گیرد.

اسپرسو: درجه ی رست تیره یا متوسط درجه آسیاب نسبتا ریز استفاده از دستگاه اسپرسو ساز یا موکوپاتو در نهایت با رعایت این شرایط، قهوه تان اسپرسو نام می‌گیرد.

قهوه ایرانی بهتر است یا قهوه خارجی؟

در اصل تمامی قهوه ها خارجی هستند و ما در ایران کشت قهوه نداریم.

بزرگترین تولید کننده قهوه برزیل است و پس از آن ویتنام، اندونزی و کلمبیا قرار دارند.

قهوه ی ایرانی در اصل بصورت دانه ی سبز وارد می‌شود و سپس طی فرآیند رست (برشته کاری) آماده بسته بندی می شود.

در نتیجه  قهوه هایی که در داخل ایران  رست می شوند تازه تر و مقرون به صرفه تر نسبت به قهوه های خارجی هستند.

طبیعتا قهوه های بسته بندی خارجی مدت زمان طولانی تری از تاریخ رست آن ها گذشته و عطر و طعم قهوه های تازه برشته کاری شده را ندارند.

میزان کافئین در قهوه:  به‌طورکلی به‌دلیل فرایند فرآوری که روی دانه‌های قهوه انجام می‌شود، مقدار کافئین قهوه فوری کمتر از دانه‌های قهوه است.

بااین‌حال، در هنگام خرید قهوه فوری حتما سطح کافئین آن را بررسی کنید، خصوصا اگر باردار هستید یا آن را برای کودک‌تان می‌خواهید. میزان کافئین موجود در قهوه فوری روی برچسب آن به‌صورت گرم در هر وعده نوشته می‌شود.

میزان کافئین موجود در قهوه‌های فوری معمولا ۴۰، ۴۵ و ۶۰ گرم در هر وعده است. عوارض جانبی و طعم قهوه‌ای که فقط ۴۰ میلی‌گرم کافئین دارد با قهوه‌ای که ۱۷۰ میلی‌گرم دارد کاملا متفاوت است.

مقدار توصیه‌شده روزانه کافئین برای فرد بالغ سالم، ۳۰۰ میلی‌گرم است که به‌معنای حدودا ۲ تا ۴ فنجان قهوه فوری در روز  می باشد.

مصرف کافئین بیشتر از ۳۰۰ میلی‌گرم، احتمال دارد سبب عوارض جانبی خفیفی از جمله افزایش ضربان قلب (تپش قلب)، اضطراب، بی‌خوابی، کمبود خواب و لرزش عضلات شود.

بنابراین بااینکه مصرف کافئین به محدوده سنی و وضعیت سلامت هر فرد بستگی دارد، بهتر است قهوه فوری زیر ۶۰ گرم کافئین را خریداری کنید.

اگر با کافئین مشکل دارید، می‌توانید قهوه فوری بدون کافئین بخرید که حدود ۲ تا ۱۲ میلی‌گرم کافئین دارد.

اسیدیته یا ترشی قهوه: میزان اسیدیته با توجه به درجه برشته‌کردن قهوه، روش پردازش آن و ارتفاع مزارع قهوه از سطح دریا تعیین می‌شود. بسته به اینکه قهوه در کجا پرورش یافته است، میزان اسیدیته آن می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، قهوه عربیکا طعم ترشی اسید سیتریک را دارد (که از مرکبات مشتق می‌شود) درحالی‌که برخی دیگر مزه اسید مالیک را دارند که در بعضی میوه‌های کال و نیز در میوه‌های سبزرنگی مانند کیوی حس می‌شود.

اگر طعم ترشی قهوه را نمی‌پسندید، قهوه با اسیدیته کمتر را انتخاب کنید. اگر درباره اسیدیته چیزی ننوشته بود یادتان باشد که عربیکا ترش‌تر از روبوستاست و ترشی رست لایت و رست مدیوم بیشتر است.

رایحه قهوه: رایحه قهوه یا آروما یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده کیفیت آن است. رایج‌ترین رایحه‌های قهوه عبارت‌اند از رایحه کربنی یا دودی، میوه‌ای، کاراملی و فندقی. تشخیص رایحه قهوه هم قبل از امتحان‌کردن آن ممکن نیست، مگر آنکه رایحه آن را روی آن نوشته باشند.

ارگانیک یا غیرارگانیک بودن آن: قهوه‌های ارگانیک طعم و عطر متفاوتی دارند و کاملا مشابه قهوه دم‌کرده هستند. قهوه های ارگانیک به‌شکل طبیعی و بدون قارچ‌کش‌ها و سموم دفع آفات یا علف‌کش‌ها رشد می‌کنند. قهوه‌های ارگانیک معمولا گران‌تر از قهوه‌های معمولی هستند.

انواع قهوه از دیدی دیگر:

  • قهوه‌های فوری و نسکافه‌ها
  • قهوه‌های بسته بندی شده که به صورت دان یا آسیاب شده‌اند
  • کپسول قهوه
  • قهوه‌های تازه یا فله

قهوه فوری: قهوه های فوری و نسکافه ها که با ریختن آنها در آب داغ سریع تهیه می‌شوند! مانند نسکافه های سه در یک، نسکافه گلد و ….

کپسول قهوه: کپسول قهوه، قهوه آسیاب شده آماده برای دستگاه است که داخل بسته بندی کپسول مانندی است که با جایگذاری در دستگاه درب آن توسط دستگاه باز شده و تهیه می شود. البته فراموش نکنید که برای خرید این کپسول باید ابزار شما از کپسول قهوه پشتیبانی کند.

قهوه های بسته بندی شده: قهوه های بسته بندی شده که خود در دو نوع دان قهوه و آسیاب شده هستند! دان قهوه بسته بندی شده را بعد از خرید، برای تهیه باید آسیاب کنید البته اگر خودتان دستگاه آسیاب مناسب داشته باشید! و آنهایی هم که آسیاب شده بخرید باید حتما حدالمکان با ابزاری که روی آن پیشنهاد شده تهیه کنید. مثل بسته بندی قهوه لاواتزا یا ایلی که آسیاب شده و روی آن علامت فرنچ پرس یا موکاپات کشیده شده

قهوه تازه یا فله: قهوه تازه هم همان قهوه ای است که برای خریداری آن به قهوه فروشی می‌روید و بطور مثال می‌گویید 500 گرم قهوه کلمبیا برای فرنچ پرس به شما بدهند! مغازه دار هم قهوه تازه برشته شده را همان جا برای شما آسیاب می‌کند.ق