خرید قهوه قهوه پیک

خرید قهوه

نمایش 1–45 از 63 نتیجه


لوگو قهوه پیک


خرید قهوه

خرید قهوه مرغوب، اصل و تازه با ارسال سریع.
خرید اینترنتی قهوه از معتبرترین فروشگاه اینترنتی فروش قهوه، قهوه پیک (کافه پیک) دارای دو شعبه در کشور.
با خرید آنلاین قهوه و سفارش آنلاین قهوه  در زمان خود صرفه جویی کنید.
فروش انواع قهوه ترک، عربیکا، روبوستا، اسپرسو، بدون کافئین و فول کافئین، دان قهوه به صورت کلی و جزئی.

خرید قهوه

قهوه چیست؟

قهوه عربی شده ی واژه ی کافا است که در اصل نام استانی در جنوب غربی اتیوپی است و گیاه قهوه نخستین بار در آنجا یافت شد.

درخت قهوه:

درختان قهوه به گونه های مختلفی تقسیم بندی می شوند که تا به اکنون صد و پناه گونه از آنها یافت شده است اما فقط دو گونه است که در تولید قهوه جهان استفاده می شود که عبارت هستند از عربیکا و روبوستا. این دو نوع قهوه با طعم های متفاوتی که از هم دارند توانسته است گوی سبقت را از مابقی گونه ها بربایند و در ردیف محبوب ترین گونه های قهوه قرار بگیرند.
اگر بخواهیم توضیحاتی در مورد این دو گونه بدهیم می توانیم بگویم که گونه عربیکا توانسته 60 درصد از محصولات قهوه در جهان را به خود اختصاص دهد، ارتفاع درخت قهوه عربیکا یک و نیم تا سه متر است، مقاومت کمی در برابر آفات و شرایط محیطی اش دارد، طعم آن میوه، گل و شکلات است و  کافئین آن حدود 1.5 درصد است.

روبوستا نیز 40 درصد از محصولات جهان را به خود اختصاص داده، ارتفاع درخت قهوه روبوستا 3 تا 6 متر است، مقاومتش در برابر آفات و شرایط محیطی بالاست، طعمش خاک، کاکائو و ادویه جات است و  کافئینش حدود 2.5 تا 3 درصد است.

نکات مهم در خرید بهترین قهوه:

خرید دان قهوه بهتر است یا قهوه آسیاب شده؟

اگر امکان آسیاب کردن قهوه براساس اندازه ی صحیح آن را دارید مسلما خرید دان قهوه بهتر است. زیرا دانه‌های قهوه عطر و طعم خود را حفظ کرده‌ و برای استفاده تازه‌ تر هستند و بو و رایحه ی قوی تری دارند.
در غیر اینصورت خرید قهوه ی آسیاب شده برای شما بهتر است هر چند با خرید اینترنتی قهوه از فروشگاه آنلاین خرید قهوه پیک، قهوه ی آسیاب شده کاملا تازه، متناسب با دستگاه قهوه ساز شما و در کمترین زمان به دست شما خواهد رسید.

خرید قهوه آنلاین:

که البته نکته ی مهم دیگر در حفظ تازگی قهوه، نحوه ی نگهداری از آن است. بسته بندی محصولات قهوه پیک به گونه ای که پس از هربار مصرف به راحتی پاکت بسته شده و تازگی قهوه حفظ خواهد شد.

قهوه آنلاین

انواع دانه های قهوه

دانه های قهوه انواع متفاتی دارند که در این بخش به معروف ترین نوع قهوه یعنی قهوه عربیکا (Arabica)  و روبوستا (Robusta) می پردازیم:

در یک مقایسه ی سریع بین قهوه ی عربیکا و روبوستا می توان گفت:

عربیکا روبوستا

دانه های قهوه عربیکا Arabica | خرید قهوه عربیکا

محبوب ترین نوع قهوه هستند که بیشترین تقاضا و مصرف را در دنیا دارند.

رشد دانه های قهوه ی عربیکا سخت تر است و  از لحاظ قیمتی، قیمت بالاتری هم دارند.

دانه های قهوه ی عربیکا با کیفیت ترین نوع دانه های قهوه محسوب می شوند و ویژگی های طعمی خاص تر و عطری زیادتری دارند.

از لحاظ کافئین اما کافئین کمتری دارند و دارای اسیدیتی Acidity می باشند. (اسیدیته یک ویژگی مثبت در قهوه، که هیچ ارتباطی با اسید ندارد و به ترشی، شرابی، میوه ای یا تند و تیزی قهوه اشاره دارد. در قهوه اسیدهایی وجود دارد که طعم های مختلف مرکبات و… را یادآوری می کند. قهوه های تیره تر اسیدیته کمتری دارند)

دانه های عربیکا نسبت به دانه قهوه روبوستا چرب تر هستند و یقینا این ویژگی بر روی طعم قهوه تاثیرگذار می باشد.

دانه های قهوه روبوستا Robusta | خرید قهوه روبوستا

دارای تلخی و کافئین بالاتری می باشد.

قهوه روبوستا به دلیل کافئین بیشتر باعث هوشیاری و افزایش تمرکز می شود همچنین تاثیر بیشتری روی چربی سوزی ( قهوه برای لاغری) دارد و باعث بهتر شدن عملکرد فیزیکی بدن می شود.

اگر به دنبال طعم تلخی و قهوه کافئین بالا هستید قطعا انتخاب شما دانه های قهوه روبوستا است. پس برای قهوه کافئین بالا بهتر است قهوه ترکیبی دارای درصد بالای ربوستا را انتخاب نمایید.
قهوه 70 درصد روبوستای داخل سایت بهترین گزینه برای افرادی که به دنبال کافئین بالا می باشند.

فروشگاه قهوه

قهوه عربیکا و روبوستا

خرید قهوه کافئین بالا

در هر دانه ی روبوستا حدود 2.7 درصد کافئین وجود دارد در حالی که این مقدار در قهوه عربیکا 1.5 درصد است. این یعنی کافئین موجود در دانه های روبوستا تقریبا دو برابر عربیکا می باشد.

در عین حال قهوه ای که شما می نوشید می تواند ترکیبی از این دوگونه معروف یا یکی از آن ها باشد. این دو نوع قهوه تفاوت های زیادی چه از لحاظ ظاهری چه از لحاظ طعم، عطر و میزان کافئین با یکدیگر دارند.

خرید قهوه ترکیبی:

قهوه های ترکیبی موجود در سایت در سه نوع :

قهوه 70 درصد روبوستا (قهوه سوپر کافئین)

قهوه 70 درصد عربیکا ( قهوه ای با طعم و عطر عالی)

قهوه  50-50  عربیکا روبوستا ( قهوه ای متعادل در طعم، تلخی، کافئین و …)
می باشد.

خرید تجهیزات قهوه | انواع قهوه ساز:

یکی از عوامل مهم در خرید قهوه وسیله ای است که می خواهیم با آن قهوه را درست کنیم. اگر دستگاه اسپرسو دارید، می توانید از انواع قهوه های ترکیبی (Blends) و همچنین قهوه های تک خاستگاه (Single Origin) خرید کنید. قهوه های صددرصد عربیکای داخل سایت بهترین گزینه برای اسپرسو می باشند.

اگر دستگاه های موج سوم مانند کمکس (Chemex) و یا وی شصت (V60) دارید طبیعتا استفاده از قهوه های تک خاستگاه یا قهوه های ترکیبی بر پایه عربیکا پیشنهاد می شود.

این نکته را در نظر بگیرید که بهترین گونه و نوع قهوه، بدون رست تازه و اندازه آسیاب دقیق و تازه نمی تواند عطر و طعم ایده آلی  را به همراه داشته باشد.
فروش قهوه تازه رست شده، اصل و با کیفیت در فروشگاه قهوه پیک.

خرید دریپر قهوه

خرید تراول ماگ کافی

محل نگهداری قهوه

برای حفظ تازگی و طعم قهوه باید قهوه را از رطوبت، گرما و نور مستقیم دور نگه داشت. قهوه می تواند رایحه های قوی را از سایر غذاهای اطراف خود دریافت کند.

بهتر است پس از خرید قهوه آن را در ظروف تیره و در بسته ی محکم که هوا به داخل آن نفوذ نکند، نگهداری کنید. همچنین می توانید قهوه را در پاکت های متالایز زیپ کیپ دار قرار دهید و پس از هر بار مصرف از بسته شدن زیپ کیپ آن اطمینان حاصل کنید.

اگر میزان خرید قهوه شما زیاد است می توانید آن را برحسب مقدار مصرف خود در چندین بسته بندی قرار داده تا در هنگام مصارف متعدد تمامی قهوه در معرض نور و یا هوا قرار نگیرند.

رست قهوه دارک

نحوه برشته‌کردن قهوه (رست):

رُست یا برشته‌کردن به فرایند استخراج طعم و عطر از دانه‌های قهوه و بو دادن آن گفته می‌شود.

قهوه لایت رست (light roast): قهوه‌ای که به‌صورت لایت برشته می‌شود رنگ قهوه‌ای روشن‌تری دارد و طعم آن بیش تر به ترشی می‌زند. ترجیحا نوع لایت با شیر مصرف شود.

قهوه مدیوم رست (medium roast): این نوع برشته‌کردن معمولا سنتی‌تر است و محبوبیت بیشتری نسبت به انواع دیگر قهوه دارد. رنگ آن از لایت تیره‌تر است و طعم آن ترش‌ و شیرین است. رست مدیوم خشک است و روغن ندارد. قهوه امریکایی نمونه‌ای از رست مدیوم است.

قهوه دارک رست (dark roast): طعم آن قوی و رنگ آن از همه انواع رست تیره‌تر است و لایه‌ای از روغن روی سطح آن را می‌پوشاند. طعم ترشی آن از همه انواع کمتر است. قهوه ایتالیایی و قهوه ی فرانسوی نمونه‌هایی از این رست هستند.

معمولا بر روی بسته‌بندی قهوه‌، نوع رست آن ذکر شده است.

قهوه اسپرسو، قهوه ترک و یا قهوه …؟

اگر کمی کلی به قضیه نگاه کنیم شما سه نوع قهوه می‌توانید درست کنید! (قهوه ترک- قهوه اسپرسو – قهوه فرانسه(فرنچ پرس))

همه قهوه ها( قهوه ترک، قهوه فرانسه و …) و نوشیدنی های بر پایه قهوه (لاته، کاپوچینو و …) همگی از دان قهوه تهیه می شوند به این معنی که میوه قهوه ای که در مزرعه کشت می شود یکسان است اما مراحل بعدی مانند برشته کردن قهوه، آسیاب، ابزار و طرز تهیه آن،در نوشیدنی‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

“قهوه لاته – کاپوچینو- موکا و …: نوشیدنی هایی بر پایه ی اسپرسو که معمولا با ترکیباتی همچون  شیر، خامه، شکلات یا … درست می شوند. “

مهم ترین تفاوت قهوه ترک با قهوه اسپرسو در اندازه آسیاب دانه قهوه است.

خرید قهوه ترک

شما باید قهوه ای خریداری کنید که:
درجه رست (برشتگی) آن روشن باشد.
درجه آسیاب آن ریزترین حالت باشد.
این قهوه را باید به وسیله ابزار مخصوص آن که قهوه جوش یا جذوه هست تهیه کنید. حالا با رعایت این شرایط، نوشیدنی شما قهوه ترک می‌شود.

خرید قهوه فرانسه (قهوه فرنچ پرس)

درجه رست قهوه ملایم باشد
از درجه آسیاب درشت استفاده شود
هم چنین باید از ابزار مخصوص تهیه آن که فرنچ پرس یا قهوه ساز است استفاده کنید که در این شرایط قهوه تان فرانسه نام می گیرد.

خرید قهوه اسپرسو:

درجه ی رست تیره یا متوسط
درجه آسیاب نسبتا ریز
استفاده از دستگاه اسپرسو ساز یا موکوپات در نهایت با رعایت این شرایط، قهوه تان اسپرسو نام می‌گیرد.

قهوه ایرانی بهتر است یا قهوه خارجی؟

در اصل تمامی قهوه ها خارجی هستند و ما در ایران کشت قهوه نداریم.

بزرگترین تولید کننده قهوه برزیل است و پس از آن ویتنام، اندونزی و کلمبیا قرار دارند.

قهوه ی ایرانی در اصل بصورت دانه ی سبز وارد می‌شود و سپس طی فرآیند رست (برشته کاری) آماده بسته بندی می شود.

در نتیجه  قهوه هایی که در داخل ایران  رست می شوند تازه تر و مقرون به صرفه تر نسبت به قهوه های خارجی هستند.

طبیعتا قهوه های بسته بندی خارجی مدت زمان طولانی تری از تاریخ رست آن ها گذشته و عطر و طعم قهوه های تازه برشته کاری شده را ندارند.

بسته بندی قهوه

خرید قهوه برند:

با توجه به توضیحات داده شده در پاراگراف بالا در خصوص قهوه ایرانی و قهوه برند خارجی، توصیه می شود از قهوه هایی که در داخل ایران رست می شود استفاده نمایید.

میزان کافئین در قهوه: 

قهوه معمولی (1 فنجان) : مقدار تقریبی کافئین 138 (میلی گرم)
قهوه اسپرسو (1/4 فنجان) :
مقدار تقریبی کافئین 125 (میلی گرم)
کاپوچینو معمولی (1 فنجان) : مقدار تقریبی کافئین 60 (میلی گرم)
لاته، معمولی (1 فنجان) : مقدار تقریبی کافئین 60 (میلی گرم)

با احتساب میزان مجاز 400 الی 600 میلی گرمی کافئین برای بدن انسان، مصرف بیشتر از 4 الی 5 فنجان قهوه در روز برای بدن مناسب نمی باشد.

این مقدار توصیه‌شده روزانه کافئین برای افراد بالغ و سالم می باشد.
این میزان در قهوه های فوری با توجه به فرایند فراوری که روی دانه های قهوه انجام می شود بسیار کمتر است.

بااین‌حال، در هنگام خرید قهوه حتما سطح کافئین آن را بررسی کنید، خصوصا اگر باردار هستید یا آن را برای کودک‌تان می‌خواهید و یا دچار بیماری قلبی و عروقی و یا حساس به کافئین هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از قهوه های دیکف، قهوه بدون کافئین می باشد.

خرید قهوه فول کافئین:

دانه‌های عربیکا کافئینش کم است، اما کافئین روبوستا زیاد است.
بنابراین قهوه پرکافئین، قهوه‌ای است که درصد روبوستای آن زیاد باشد.
ما قهوه ای که درصد روبوستایش از 70 بیشتر باشد را پرکافئین می‌گوییم.

بطور مثال این سه نوع ترکیب قهوه، پرکافئین می باشند:

70 درصد روبوستا
90 درصد روبوستا
100 درصد روبوستا (بیشترین کافئین)

خرید قهوه روبوستا

با توجه به گزارشات مختلف از عوارض قهوه های کافئین بالا، پیشنهاد ما به شما قهوه 70 درصد روبوستا می باشد. مقادیر بالاتر کافئین ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی برای شما شود. ( از جمله قهوه های معروف با کافئین بسیار بالا قهوه آرزوی مرگ می باشد می توانید برای آشنایی با این نوع قهوه و عوارض آن لینک زیر را مشاهده نمایید)

قهوه آرزوی مرگ

خرید قهوه بدون کافئین:

روش تهیه قهوه بدون کافئین به چندین صورت است که مطمئن ترین و جدیدترین تکنولوژی موجود  روش سوئیس واتر می باشد، این روش تنها در یک کارخانه در دنیا در حال انجام است و اگر تمایل به سفارش قهوه بدون کافئین به روش سوئیس واتر را دارید می توانید این محصول را از داخل فروشگاه سایت سفارش دهید.

خرید قهوه بدون کافئین (خرید قهوه دی کف)

قهوه دیکف پرو توسط شرکت سوییس واتر تحت یک فرآیند ۱۰۰٪ خالص بدون مواد شیمیایی و ارگانیک، برای حذف کافئین انجام شده است.

اسیدیته یا ترشی قهوه:

میزان اسیدیته با توجه به درجه برشته‌کردن قهوه، روش پردازش آن و ارتفاع مزارع قهوه از سطح دریا تعیین می‌شود. بسته به اینکه قهوه در کجا پرورش یافته است، میزان اسیدیته آن می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، قهوه عربیکا طعم ترشی اسید سیتریک را دارد (که از مرکبات مشتق می‌شود) درحالی‌که برخی دیگر مزه اسید مالیک را دارند که در بعضی میوه‌های کال و نیز در میوه‌های سبزرنگی مانند کیوی حس می‌شود.

اگر طعم ترشی قهوه را نمی‌پسندید، قهوه با اسیدیته کمتر را انتخاب کنید.
اگر درباره اسیدیته چیزی ننوشته بود یادتان باشد که عربیکا ترش‌تر از روبوستاست و ترشی رست لایت و رست مدیوم بیشتر است.
تفاوت عربیکا و روبوستا

رایحه قهوه:
رایحه  یا آروما یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده کیفیت آن است. رایج‌ترین رایحه‌های قهوه عبارت‌اند از رایحه کربنی یا دودی، میوه‌ای، کاراملی و فندقی. تشخیص رایحه قهوه هم قبل از امتحان‌کردن آن ممکن نیست، مگر آنکه رایحه آن را روی آن نوشته باشند.

ارگانیک یا غیرارگانیک بودن آن:
قهوه‌های ارگانیک طعم و عطر متفاوتی دارند و کاملا مشابه قهوه دم‌کرده هستند. قهوه های ارگانیک به‌شکل طبیعی و بدون قارچ‌کش‌ها و سموم دفع آفات یا علف‌کش‌ها رشد می‌کنند و معمولا گران‌تر از نوع معمولی هستند.

فروش انواع قهوه | انواع قهوه از دیدی دیگر:

  •  فوری و نسکافه‌ها
  • قهوه‌های بسته بندی شده که به صورت دان یا آسیاب شده‌اند
  • کپسول قهوه
  • قهوه‌های تازه یا فله

قهوه فوری: قهوه های فوری و نسکافه ها که با ریختن آن ها در آب داغ سریع تهیه می‌شوند! مانند نسکافه های سه در یک، نسکافه گلد و ….
نسکافه یا همان قهوه فوری  نسبت به قهوه دارای کیفیت پایین تری است چرا که در تهیه نسکافه معمولا از قهوه های با کیفیت پایین و ارزان استفاده می شود.

اکثر سازنده ها در تهیه نسکافه ها از قهوه روبوستا استفاده می کنند که قیمت کمتری نسبت به عربیکا دارد. همین مسائل نشان می دهد که اگر شما می خواهید نوشیدنی ای با کیفیت بالا و طعمی بهتر استفاده کنید باید به سراغ قهوه آسیاب شده بروید.
نسکافه در مقایسه با قهوه تفاوت های دیگری همچون تفاوت در میزان کافئین، ترکیبات، طبع و … دارند. توضیحات کامل در این خصوص در مقاله تفاوت قهوه و نسکافه | انواع نسکافه داخل سایت آمده است.

کپسول قهوه:
کپسول قهوه، قهوه آسیاب شده آماده برای دستگاه است که داخل بسته بندی کپسول مانندی است که با جایگذاری در دستگاه درب آن توسط دستگاه باز شده و تهیه می شود. البته فراموش نکنید که برای خرید این کپسول باید ابزار شما از کپسول قهوه پشتیبانی کند.

قهوه های بسته بندی شده:
قهوه های بسته بندی شده که خود در دو نوع دان قهوه و آسیاب شده هستند!
دان قهوه بسته بندی شده را بعد از خرید، برای تهیه باید آسیاب کنید البته اگر خودتان دستگاه آسیاب مناسب داشته باشید! و آنهایی هم که آسیاب شده بخرید باید حتما حدالمکان با ابزاری که روی آن پیشنهاد شده تهیه کنید.
در فروشگاه قهوه پیک بعد از انتخاب نوع قهوه می توانید با انتخاب دستگاه قهوه ساز خود، قهوه آسیاب شده را متناسب با دستگاه تحویل بگیرید.
خرید قهوه

قهوه تازه یا فله:
قهوه تازه هم همان قهوه ای است که برای خریداری آن به قهوه فروشی می‌روید و بطور مثال می‌گویید 500 گرم قهوه کلمبیا برای فرنچ پرس به شما بدهند! مغازه دار هم قهوه تازه برشته شده را همان جا برای شما آسیاب می‌کند.
اگر ساکن مشهد هستید می توانید با مراجعه به یکی از شعب ما، قهوه را بصورت آماده میل نمایید.
قهوه مشهد

قهوه مشهد

خرید اینترنتی قهوه از قهوه پیک چگونه است؟

برای خرید اینترنتی قهوه از پیک ابتدا داخل سایت عضو شده، سپس از صفحه فروشگاه قهوه، قهوه مدنظر خود را انتخاب نموده، حجم قهوه و نوع قهوه ساز خود را مشخص می نمایید.
با توجه به نوع قهوه ساز انتخابی، قهوه ی شما را آسیاب می نماییم.
برای مشهد در همان روز ارسال داریم و برای شهرهای دیگر با توجه به مسافت متفاوت می باشد.

ارسال رایگان برای خرید بیش از یک کیلو در مشهد.

خرید کیلویی قهوه:

با توجه به سابقه چندین ساله قهوه پیک در تامین قهوه کافی شاپ های مشهد و سایر شهرهای دیگر، امکان خرید کیلویی قهوه وجود دارد. (فروش قهوه)

قهوه چهار شات

بر روی لینک بزنید:

راهنمای خرید قهوه

چنانچه سوالی در خصوص نحوه سفارش و یا مشاوره در خصوص انتخاب نوع قهوه دارید می توانید از طریق چت داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام ما: pikcoffeeroasters

خرید قهوه

قهوه فوری، قهوه ایست که قبلا دم کشیده است، قهوه آسیاب شده نسبت به قهوه فوری دارای عطر و طعمی بیشتر است و کسانی که می خواهند نوشیدنی ای که میل می کنند دارای عمق و عطر و طعم بیشتری باشد باید به جای نسکافه به سراغ قهوه بروند.
قهوه های روبوستا دارای کافئین بیشتری نسبت به عربیکا می باشد.
می توانید از قهوه های بدون کافئین استفاده کنید. قهوه های بدون کافئین قهوه پیک به روش سوئیس واترکافئین زدایی شده است.